Uudisvoog

Uudised RSS

Viimast suve mängiv „Pál-tänava poisid“ saab kaks lisaetendust

15. juuni 2015
Mart Kolditsa noortele ja vanadele mõeldud „Pál-tänava poisid“ on alates esietendusest 2013. aastal mänginud ülimenukalt täissaalidele. Kõige viimased võimalused näha Linnateatri noorema meesväe testosteroonset mürgeldamist Lavaaugus on 25. ja 26. juunil kell 19, kui toimuvad kaks lisaetendust. 

„Kolditsa lavastus pakub nauditavaid jõu- ja ilunumbreid, olgu selleks uss-kätekõverdus, kus käpakil mehed asetavad jalad partneri õlgadele ja neljateistkümnest mehest moodustunud rivis tehakse ühiselt kätekõverdusi, mida, tõsi, on meeldiv vaadata. Lavastuse kõrghetkedeks pole aga siiski meesnäitlejate füüsilised saavutused, vaid ikkagi poistevahelised pinged ja sammsammuline välisest matšolikust kestast väljakasvamine, oma südame ja hinge näitamine.“ (Heili Sibrits, PM 12.06.2013)

Ferenc Molnári tuntud noorsoojutustuse järgi loodud lavastuses mängivad Alo Kõrve, Andero Ermel, Argo Aadli, Henrik Kalmet, Indrek Ojari, Karl-Andreas Kalmet, Kaspar Velberg, Mart Toome, Mikk Jürjens, Märt Pius, Priit Pius, Priit Võigemast, Tõnn Lamp ja Veiko Tubin. Lavastuse dramaturg on Diana Leesalu, liikumisjuht Märt Agu.

„Pál-tänava poisid“ sai 2014. aastal Linnateatri kolleegipreemiad parima lavastuse ja parima lavakujunduse eest (Jaagup Roomet).

Piletid 25. ja 26. juuni etendustele „Pál-tänava poisid“ on müügil alates 15. juunist Piletilevis ja Tallinna Linnateatri kassas. NB! (Üli)õpilastele, õpetajatele ja pensionäridele kehtib sooduspilet!