Uudisvoog

Uudised RSS

UUDISKIRI: Talv on tulekul...

25. oktoober 2017
Kas tundsid täna hommikul õue astudes karget talveõhku enda põske paitamas? Või lõdisesid koguni nii hullusti, et oleks tihanud kohe tuppa tagasi kiirustada? Kui jah, siis me soovitame tulla hoopis teatrisse sooja: meil on soe ja mõnus ning etenduse vaheajal pakutakse kohvi ja teed!

Kolmapäeval, 1. novembril kell 11.00 tulevad müügile Linnateatri detsembrikuu etenduste piletid. Tänasest on Linnateatri kodulehel avalik detsembrikuu mängukava.

Ehkki teatris on soe, on lumehanged siiski jõudnud juba Taevalavale: juba veidi rohkem kui kahe nädala pärast on teie ees uhiuus Hendrik Toompere jr lavastus „Kaks vaest rumeenlast“. Sellest nädalast alates käivad ka juba lavaproovid ning teatritöötajad võivad kinnitada: naerust ei pääse küll keegi!

9. detsembril jõuab lavale tõeline klassika: Anton Tšehhovi „Kirsiaed“, lavastajaks Elmo Nüganen. Et end juba aegsasti õigele lainele viia, siis Panso saalis saab senikaua nautida 1971. aasta „Kirsiaia“ fotonäitust.

14. novembril möödub 150 aastat Henrik Ibseni värssdraama „Peer Gynt“ esmakordsest trükis ilmumisest. Linnateater üllatab selle ümmarguse juubeli puhul uhiuues tõlkes ja kujunduses „Peer Gyntiga“, mille tõlke autoriks on vanameister Paul- Eerik Rummo. Värske kujunduse on raamatule loonud Asko Künnap. Uut trükist esitletakse 14. novembril kell 16.00 Teatrisõprade klubis.

„Köster“ jätkab ka novembris ja detsembris Eestimaa ringreisi: Viimsi Huvikeskuses toimuvale etendusele on veel paar viimast kohta alles, ent kui soovid suurema hulga sõpru teatrisse kaasa võtta, siis kohtume 2. novembril Kose Kultuurikeskuses! Muide, Tallinnast on Kosele ainult mõnikümmend kilomeetrit. Seega, miks mitte üks teatrihõnguline road trip kaaslasega läbi teha?

13. detsembril seab „Köster“ sammud aga hoopis kaugemale, täpsemalt Jõgeva kultuurikeskusesse. Kel siiski detsembris pealinna asja, siis Tallinnas mängitavatel „Köstritel“ palume olla äärmiselt tähelepanelikud – 11. ja 12. detsembril mängitakse „Köstrit“ Väikeses saalis ning 18., 19. ja 20. detsembril Taevalaval.

Jõulueelsel nädalal külastab Linnateater taas Tartu linna: 18. ja 19. detsembril mängitakse Elmo Nüganeni lavastust „Aeg ja perekond Conway“ Vanemuise väikeses majas.

Tule meile sooja!
Sinu Linnateater