Uudisvoog

Uudised RSS

UUDISKIRI: müügile tulevad mai-, juuni- ja juulikuu piletid

29. märts 2018
Tallinna Linnateatri hoonetekompleksi arhitektuurse ideekavandi võidutöö "Paviljon".
Kavandi autor: arhitektuuribüroo Salto AB


Tere tulemast tulevikku! Kui kõik läheb hästi, näeb Tallinna Linnateater 2021. aastal välja umbes selline ning meie saalidesse mahub praegusest märgatavalt rohkem publikut. Ehitustöödega on plaanis alustada järgmise aasta sügisel. Hoiame pöidlaid pihus!

Tallinna Linnateatri mai-, juuni- ja juulikuu piletid tulevad müüki 2. aprillil kell 11.00. Tutvu mängukavaga.

Sel hooajal jõuab lavale koguni kaks suvelavastust.

EV100 teatrisari „Sajandi lugu“ on jõudnud 21. sajandi esimese kümnendini, mis tähendab, et käes on Tallinna Linnateatri ja Vana Baskini Teatri kord koostöölavastuseks käed lüüa. 26. mail esietendub „Miljoni vaade“, mille kirjutab Paavo Piik ning lavastab Elmo Nüganen.

Alanud on uus aastatuhat, Eesti liitub NATO ja Euroopa Liiduga, võidab Eurovisiooni, elab üle pronksiöö ja majanduskriisi, valmistub euro tulekuks, ühtlasi toimub ka õige mitu ambitsioonikat kinnisvaraafääri... Ennekõike on „Miljoni vaade“ aga lugu peresuhetest, tõelisest ja teeseldud lähedusest ning sellest, mis tunne on olla vana inimene Eesti Vabariigis.

Lavastust mängitakse Toompeal, aadressil Toom-Kooli 9. Üles astuvad Evelin Võigemast või Elisabet Reinsalu, Argo Aadli, Märt Pius, Kalju Orro või Märt Keerutaja (külalisena), Helene Vannari, Rain Simmul, Anne Paluver, Liina Tennosaar, Egon Nuter ja Raivo Rüütel.

Alates 16. juunist vallutab Lavaaugu seiklus- ja armastuslugu Liivi sõja päevilt – lavale jõuab Diana Leesalu vabaõhulavastus „Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad“. Dramatiseering põhineb Eduard Bornhöhe ajaloolisel romaanil, mis, muide, erineb oluliselt sama teose põhjal valminud kultusfilmist „Viimne reliikvia“. Ent ka nüüd kohtuvad keset sõjatandrit kaks noort hinge: rikkale junkrule naiseks lubatud aadlipreili Agnes von Mönnikhusen ning salapärane rännumees Gabriel. Algab suurejooneline seikluslugu, mis paneb proovile nende õrna ja vastselt tärganud armastuse.

Lavastuses mängivad Priit Pius, Sandra Uusberg, Allan Noormets, Andero Ermel, Tõnn Lamp, Indrek Ojari, Kaspar Velberg, Kristjan Üksküla, Alo Kõrve, Epp Eespäev, Margus Tabor, Andres Raag, Mart Toome, Aksel Ojari (külalisena), Oliver-Marcus Reimann (külalisena) ning EMTA lavakunstikooli ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid.

Suvelavastuste „Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad“ ja „Miljoni vaade" etendused toimuvad sel aastal kõigil suvekuudel. Augustikuu etendustele on võimalik pileteid osta alates 1. juunist.

Maikuus on viimaseid kordi mängukavas lavastused „Surnud hinged“, „Köster“ ja „Aju jaht“. „Aju jahti“ mängitakse 8. ja 9. mail ka Endla Teatri Küünis.


KEVADISED KLUBIÕHTUD LINNATEATRIS

KRATT. ÜHEST ÄÄRMUSEST TEISE
Teatraalsus on viidud järgmisele astmele. EMTA lavakunstikooli 28. lennu tudengid on Tallinna Linnateatri Hobuveskisse toonud värske algupärandi „Kratt“. 5. aprillil kell 17.00 kompame tagamaid, mis on „Krati“ lavale toonud ja mis lavastuse nõnda valjult kajama paneb meie vaimse väsimuse all kannataval ajal. Vaata lähemalt

PÕHJAS. KUIDAS JÄÄDA INIMESEKS?
Äsja esietendus Linnateatris Uku Uusbergi lavastus „Põhjas“, autoriks Maksim Gorki. Mil määral mõjutab keskkond inimese käidavat rada? Kuidas kujundavad meie ihasid ja võimalusi ühiskondlikult määratud vabadused? Ja kuidas jääda inimeseks, kui oled endaga põhjas? Või tuleb inimeseks kõigepealt saada? Tõde selgub 12. aprillil kell 17.00. Vaata lähemalt

INIMESED, KOHAD JA ASJAD. SÕLTUVUS JA ÜHISKONDLIKUD NORMID
19. aprillil, vahetult pärast „Inimesed, kohad ja asjad“ etenduse lõppu, toimub Taevalaval kohtumine asjaosaliste ja teatriväliste külalistega. Arutame, mis teevad Diana Leesalu lavastuse ja Duncan Macmillani näidendi eriliseks, kuidas laval nähtu suhestub ühiskonnas valitsevate meeleolude ja tõekspidamistega ning jagame isiklikke kogemusi, et mõista, mitte kohut mõista. Vaata lähemalt