Uudisvoog

Uudised RSS

UUDISKIRI: Kevade hakul...

22. veebruar 2018
Sooja ilma veel ei paista? Linnateatris annab kevad endast juba märku – alates tänasest on kodulehel avalik aprillikuu mängukava. Teise kevadkuu piletid tulevad müügile 1. märtsil kell 11.00 Piletilevis ja Linnateatri kassas.Varase kevade hakul on ilmunud uus repertuaarivihik. Kaante vahelt leiab põneva intervjuu lavastaja Laura Jaanholdi ning teatri- ja filmikunstnik Jaagup Roometiga, aga ka näiteks lühikese tagasivaate 2000ndatele aastatele. Põnevat lugemist jagub kõigile teatrihuvilistele! Kel aga soov repertuaarivihikut päriselt lehitseda, peab seadma sammud Laia tänava suunas.

Päev enne Eesti Vabariigi sünnipäeva leiab Linnateatris aset selle aastanumbri esimene esietendus. Laura Jaanhold toob oma esimese lavastusega Linnateatris vaatajateni värske tõlgenduse August Strindbergi klassikalisest näitemängust „Preili Julie“. Näidend on kirjutatud pea 130 aastat tagasi, ent mõjub siiski tänapäevaselt.

Värske uuslavastuse puhul istume 8. märtsil kell 16.00 sel puhul Teatrisõprade klubis veidikeseks maha ja ajame mõne sõna ka asjakohast juttu. Üritus kannab alapealkirja „Strindberg, naisküsimus ja darvinism 21. sajandil“, kohal on lavastaja Laura Jaanhold, dramaturg Paavo Piik, peaosatäitja Ursula Ratasepp ja Aet Kuusik külalisena Feministeeriumist.

Aprillis naaseb mängupuhkuselt Alo Kõrve lavastus „See hetk“. Esimene etendus toimub juba kuu alguses, täpsemalt 6. aprillil.

Aprillikuus rändab Linnateater mööda Eestimaad. „Aju jaht“ alustab sel kevadel oma viimaste etendustega! Enne veel saab 10. aprillil näha lavastust ERMi teatrisaalis. Viimased etendused toimuvad mais Väikeses saalis. „Aeg ja perekond Conway“ aga põrutab 25. aprillil Haapsalu kultuurikeskusesse.

Lisaks saabuvatele esietendustele toimub aprillis veel üks põnev eriüritus. Diana Leesalu lavastus „Inimesed, kohad ja asjad“ on jätnud meie publikule tähelepanuväärse jälje. Et lavastuse üle omavahel vabas õhkkonnas arutada, toimub 19. aprillil vahetult pärast etenduse lõppu (orienteeruv algus kell 22.15) Taevalaval etendusejärgne arutelu alapealkirjaga „Sõltuvus ja ühiskondlikud normid“. Oodatud on kõik huvilised, ka need, kes samal päeval etendust ei vaata! Lisaks lavastuse trupi esindajatele jagavad mõtteid jagavad ka MTÜ Convictuse, erakonna Eestimaa Rohelised ja sotsiaalministeeriumi esindajad.

Muide, Köismäe tornis toimub aprillis üks külalisesietendus. Sel kevadel EMTA lavakunstikooli 28. lennu lõpetav Johan Elm toob vaatajateni kaasaegseks klassikuks tituleeritud šoti näitekirjaniku David Harroweri teksti sügava, tuumaka jõu, selle porise poeesia ja tema tegelaste ebatavalise, paeluvalt primitiivse mõttemaailma. Lavastuses „Noad kanade sees“ astuvad üles ka Tallinna Linnateatri näitleja Andrus Vaarik, Vanemuise teatri näitleja Andres Mähar ja EMTA lavakunstikooli üliõpilane Ilo-Ann Saarepera.

Peatse teatrikohtumiseni!