Uudisvoog

Uudised RSS

Kevadhooaja uudiseid: esietendused ja repertuaarist maha minevad lavastused

26. veebruar 2013
Äsja jõudis esietenduseni Linnateatri noore lavajõu järjekordne töö - Richard Greenbergi teravmeelne peredraama „Kolm vihmast päeva“ Diana Leesalult. Kohe-kohe jõuab järg Linnateatri ja Draamateatri ühise ettevõtmise, Tom Stoppardi triloogia „Utoopia rannik“ kahe esimese osani.

9. märtsil esietendub „Utoopia rannik. I osa. Teekond“ Priit Pedajase käe all Linnateatris, 20. märtsil aga „Utoopia rannik. II osa. Laevahukk“ Elmo Nüganenilt Draamateatris. Ehkki tegu on triloogiaga ning tegelased paljuski kattuvad, on kumbki lavastus mõistetav ka iseseisvalt. Sestap ei pea teatrisõber muretsema, kui esmalt näeb triloogia teist ning alles seejärel esimest osa.   

Lisaks on aga muidki uudiseid repertuaarist, nii rõõmsaid kui ka kurvemaid.

Viimaste aastate jooksul on Linnateatri repertuaar paisunud üsna suureks, mistõttu on keeruline mängida kõiki lavastusi mõistliku ja kunstilise taseme säilimiseks ka tarviliku sagedusega. Sestap mängime sel hooajal viimaseid kordi viit erilist ja omanäolist lavastust. Nendeks on „Keskööpäike“ (lavastaja Anu Lamp), „Homme näeme“ (lavastaja Priit Võigemast), „Ma armastasin sakslast“ (lavastaja Elmo Nüganen), „Nii see on (kui teile nii näib)“ (lavastaja Adolf Šapiro) ning „Üsna maailma lõpus“ (lavastaja Uku Uusberg).

Viimased mängukorrad on aprillis ja mais 2013, piletid tulevad müüki vastavalt märtsis ja aprillis.  

Linnateatri saalides kestab hooaeg mai lõpuni. Juunis ja juulis mängime aga Lavaaugus noortele ja vanadele üht üsna mehist suvelavastust Ferenc Molnári „Pál-tänava poiste“ ainetel. Lavastaja on Mart Koldits Von Krahli teatrist ning näitetrupp koosneb viieteistkümnest Linnateatri nooremast meesnäitlejast!  Suvelavastuse piletid tulevad müüki 15. märtsil.