Uudisvoog

Uudised RSS

Täna peetakse teatripäeva pidu ja jagatakse preemiaid

27. märts 2012
27. märtsil tähistatakse rahvusvahelist teatripäeva. Eesti teatrimaailm pidutseb sel korral Nukuteatris, kus kuulutatakse välja teatriaasta auhinnad 2011. aasta loomingulise tegevuse eest. Pidulikku õhtut kannab üle ETV algusega kell 21.40.

Teatripreemiate erinevates kategooriates on leiab ka Tallinna Linnateatri tegijaid: parima lavastaja kategoorias on nominentide hulgas Elmo Nüganen ("Aeg ja perekond Conway"), kunstniku kategoorias Iir Hermeliin (lavakujundus "Amy seisukohale" ja Vanemuise "Pekole").

Parima naispeaosatäitja preemiale kandideerivad Hele Kõrve ("Koletis kuu peal") ja Anu Lamp ("Amy seisukoht"), meeskõrvalosatäitjate kategoorias aga Alo Kõrve ("Aeg ja perekond Conway").

Sõnateatri žürii eriauhinna kategoorias on teiste seas ka "Aeg ja perekond Conway" naisnäitlejate koosseis esileküündiva ansamblitunnetuse eest ning Saša Pepeljajev Linnateatris külalisena lavastatud "Gizzelle'i" ja Vanemuise "Haldjakuninganna" eest.

Parima teatritöötaja auhinnale etendust teenindavas kategoorias kandideerib valguskunstnik-kujundaja Priidu Adlas, administratiiv- ja haldustöötaja kategoorias aga dramaturg Triin Sinissaar.

Rohkem infot teatriaasta preemiate kohta leiab siit: http://www.teater.ee/teater_eestis/uudised/aid-4707