Uudisvoog

Uudised RSS

Tallinna päeva ekskursioonid Linnateatris

6. mai 2013
15. mail peetakse Tallinna päeva, millega tähistatakse ajaloolist sündmust - just sel päeval 1248. aastal kinnitas Taani kuningas Erik Plovpenning Tallinnale vabalinna staatuse. Tallinnas hakkas kehtima Lübecki õigus ning linn kuuluma Euroopa linnade liitu.

Tallinna päev on kujunenud linnarahvale ja linnakülalistele päevaks, kus jagub hulgaliselt osasaamis- ja kaasalöömisrõõmu pakkuvaid tegevusi. Oma panuse annab ka Tallinna Linnateater, avades oma uksed huvilistele kaheks ekskursiooniks, mida viib läbi teatri kunstnik Kustav-Agu Püüman.  Tallinna Linnateater koosneb 16 omavahel ühendatud keskaegsest majast, peites endas kõike teatritegemiseks vajalikku: kaasaegseid mängusaale, töökodasid, publikuruume, kontoriruume, kohvikut, restorani ja palju muud. Sellisena on Tallinna Linnateater ainulaadne nii Euroopas kui tõenäoliselt kogu maailmas. 

Kustav-Agu Püümani juhtimisel saab tutvuda selle unikaalse ajaloolise teatrimajaga ning kuulda vastuseid küsimustele:  kes või mis on Linnateatri majavaim? Mitu tuba ja korrust võib teatris loendada? Ja miks muutuvad Põrgusaali mõõdud kogu aeg?  

15. mail toimub kaks ekskursiooni algusega kell 13.00 ja 15.00. 

Mõlemasse gruppi mahub 20 inimest.
Ekskursioonipääse maksab 2 eurot. 
 
Palume osavõtjail ekskursioonidele eelregistreeruda kuni 15. mai keskpäevani telefonidel 6650 837, 527 9723.