Uudisvoog

Uudised RSS

Tallinna Linnateater alustas uut hooaega

22. august 2016
Peagi algav sügis toob Tallinna Linnateatri repertuaari tervelt kolm uut erinäolist lavastust. Ühtlasi toimub detsembris järjekorras üheksandat korda rahvusvaheline teatrifestival „Talveöö unenägu“.

Esimesena jõuab lavale Andrus Kivirähki autorilavastus „Köster“, mille nimiosas astub külalisena üles näitleja Peeter Tammearu. Autori ning lavastaja Andrus Kivirähki sõnul on näitemäng kirjutatud just Tammearule mõeldes, kes talle aastaid tagasi selleks tõuke andis. Oskar Lutsu „Kevade“ tegelaskujul põhinev monolavastus keskendub Köstri tegelaskuju avamisele ning paneb mõtlema täiskasvanuks saamise ning olemise üle laiemalt. „Köster“ esietendub rahvusvahelisel teadmistepäeval, 1. septembril Hobuveskis.

24. septembril esietendub Väikeses saalis Anu Lambi lavastuses Jean-Luc Lagarce’i „Olin kodus ja ootasin, et vihma hakkaks sadama“. Tegemist on Anu Lambi teise lavastusega Linnateatris. Näidend jutustab loo viiest naisest, kes on pikalt oodanud koju sama meest. Ent mis juhtub ootajaga siis, kui ootus lõpuks täitub? Elamata jäänud eludest jutustavas lavastuses mängivad viis Linnateatri naisnäitlejat: Helene Vannari, Epp Eespäev, Külli Teetamm, Elisabet Reinsalu ja Liis Lass.

Kolmanda uuslavastusena jõuab oktoobris lavale Diana Leesalu lavastus „Inimesed, kohad ja asjad“, autoriks briti noor näitekirjanik Duncan Macmillan. Mainekale Olivieri auhinnale kandideerinud näitemängu peategelaseks on näitlejanna, kelle jaoks on uimastavatest ainetest saanud ainus viis ümbritseva maailmaga toimetulemiseks. Lavastuse peaosas mängib Evelin Võigemast. „Inimesed, kohad ja asjad“ esietendub 29. oktoobril Taevalaval.

Detsember on Linnateatris teatrifestivali päralt. 5.-10. detsembril toimuv „Talveöö unenägu“ kannab alapealkirja „Plaan B“, tuues seekord Tallinnasse neli sotsiaalsetel teemadel peatuvat lavastust, mida kõiki ühendab empaatia – katse asetada vaataja kellegi teise olukorda. Festivali programmi kuuluvad rahvusvaheliselt tunnustatud lavastused Lätist, Leedust, Venemaalt ja Lõuna-Aafrika Vabariigist. Festivali kuraatoriks on Paavo Piik. Festivali piletid on alates 1. oktoobrist müügil Piletilevis ja Linnateatri kassas. Rohkem infot leiab festivali kodulehelt: festival.linnateater.ee.

Septembri alguses Tartus toimuval „Draama 2016“ festivalil osaleb Linnateater Diana Leesalu lavastusega „Kurbus ja rõõm kaelkirjakute elus“. Ühtlasi antakse 14. oktoobril etendus Akimovi nimelises Peterburi Komöödiateatris lavastusega „Aeg ja perekond Conway“.