Uudisvoog

Uudised RSS

Ringvaade "Skangpoomijatest"

29. november 2013
Lavastaja Andrus Vaarik ja Fass ehk Henrik Kalmet käisid Ringvaates rääkimas, mis lugu on Linnateatris Ken Campelli legendaarse komöödiaga "Skangpoomijad" aastal 2013. 

Nimelt tuleb komöödialavastus "Skangpoomijad" tuleb pärast 25 aastat Andrus Vaariku juhtimisel taas Linnateatrisse.

"Aastal 1988 oli selle tüki lavastus äärmiselt sotsiaalselt ergas akt, sest vastandus oli selge. Ühel pool olid miilitsad, teisel pool punkarid, aga tükk on lihtsalt väga hea ja seda võib igal ajal lavastada," ütles Vaarik. 

Kui Linnateater palus "Skangpoomijaid" taaselustada, ei mõelnud Vaarik kaua. "Mind ei pidanud pikalt lunima, ma olin nõus," selgitas mees.

Kui lavastaja kõrvutab 1988. ja 2013. aasta "Skangpoomijate" lavastust, siis tema hinnangul on homme esilinastuv tükk parem.

"Praegune on loomulikult parem. Teater on ikka tänase päeva kunst, see on ainult nüüd, siin ja praegu. Eelmine oli siis parem ja praegune on nüüd parem," arvas ta. 
Kuigi tegemist on lastelavastusega, kinnitas näitleja Henrik Kalmet, et ka vanemad ei pea pettuma. Kalmeti enda jaoks on lavastus täiesti uus kogemus. 

"Mul on küll väga kirju ja pikk näitlejakarjäär seljataga, lastele ma mänginud ei ole, see kogemus mul puudub," tunnistas ta. 

Vaata Ringvaate videolõiku siit.