Uudisvoog

Uudised RSS

Premeeritud vene lavastuse „Antikehad“ külalisetendus Tallinnas

14. august 2013
Peterburi teater-festival Baltiiski Dom esitleb noore vene lavastaja Mihhail Patlasovi kõrgelt pärjatud dokumentaalse lavastuse „Antikehad“ („Антитела“) külalisetendust Tallinnas, mida mängitakse 22. augustil Linnateatri Taevalaval.  

Näidendi „Antikehad“ lähtepunktiks on Peterburi filosoofiateaduskonna üliõpilase Timur Katšaravi hukkumine 2005. aastal. Katšaravi lugu muutus Venemaa ekstreemsete grupeeringute jaoks üheks tähiseks vastuseisu sündmustes. Näidendi autorite tähelepanu orbiidis ei ole mitte niivõrd Venemaa ekstremism kui püüd vastata küsimusele, kas ideed väärivad inimelu? Kus on vägivalla juured? Miks meie ühiskond muutub üha agressiivsemaks, aga samas ükskõiksemaks?

Dramaatiline stsenaarium on loodud laiendatud intervjuudest. Timuri ema, tema tüdruk, mõrvari ema, uurija, parem- ja vaskpoolsete grupeeringute esindajad, tapmise tunnistajad – reaalsete inimeste reaalsed saatused loovad lavastusele elava tausta.  Näidendi „Antikehad“ kangelasteks on meie kaasaegsed. Toetudes intervjuudele Katšaravi sõprade ja vaenlastega, loob autor mosaiikpildi tänapäeva noorte ektreemsetest underground ringkondadest.

Lavastaja Mihhail Patlasov on sündinud 24. jaanuaril 1980. aastal Permis. Ta on õppinud Riiklikus Kinematograafia Instituudis I. Jasulovitši kursustel ja lõpetas Peterburi Riikliku Kino- ja Teatriinstituudi lavastaja teaduskonna I. Hamrajevi meistriklassi. Tema ülikooliaegsete kinotööde hulka kuuluvad filmid „India kino“, „Poeem kirjutavast poisist“ ja „Alisa Liddeli subjektiiv“; ta on üliõpilasfilmide VI festivali „PITERKIT – 2006“ preemia laureaat.

„Antikehad“ on Mihhail Patlasovi teatridebüüdiks, mis pälvis kohe ka kõrget tunnustust: Peterburi kõrgeima teatripreemia „Zolotoi sofit 2012“ preemia ning rahvusliku teatripreemia „Zolotaja Maska“ (hooaeg 2012).

Lavastuse dramaturg on Andrei Sovlatškov, kunstnik Valentina Serebrennikova, video autor Jelena Anisimova. Mängivad Alla Jemintseva, Olga Belinskaja, Jelena Karpova, Vladimir Boikov, Aleksander Muravitski / Igor Goppikov, Aleksander Peredkov ja Ilja Borisov.

NB! Etendust mängitakse vene keeles, ilma tõlketa!  
Piletid hinnaga 15 €, sooduspilet (üli)õpilastele, õpetajatele ja pensionäridele hinnaga 10 € on müügil Piletilevis.    

Lavastusest Baltiiski Domi kodulehel: http://baltic-house.ru/theatre/repertoire/1723/