Uudisvoog

Uudised RSS

UUDISKIRI: Mis on uut septembrikuul?

25. august 2017
Meie armsas Laia tänava teatris on töö juba mõnda aega tegusalt käinud. Kõik ikka selleks, et hooaeg saaks lennuka alguse. Hommikul alustatakse päeva uute lavastuste proovide ja taastusproovidega, õhtul aga mängitakse juba teada ja tuntud lavastuste etendusi. Ikka mõnusas, teatrile omases rütmis!

Reedel, 1. septembril kell 11.00 tulevad müügile Linnateatri oktoobrikuu etenduste piletid.

1. septembri puhul on meil ka üllatus: lisaks „Krabatile“ kehtivad alates oktoobrikuust sooduspiletid ka lavastustele „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.“ ning „Köster“. Sooduspilet kehtib (üli)õpilastele, õpetajatele ja pensionäridele.

Sellest sügisest on Linnateatri kahe lavastuse peaosalised muutunud. „Tagasitulek isa juurde“ lavastuses astub Tagasitulija rollis üles Raivo Trass. Lavastuse „Macbeth“ nimiosas mängib alates oktoobrist Alo Kõrve. Kui „Macbethi“ võime näha alates oktoobrist, siis „Tagasitulek isa juurde“ stardib uut hooaega juba täna!

Sel laupäeval kell 16.00 pöörame pilgu algava hooaja suunas – Taevalaval toimub suur hooaja avaüritus, mida juhib Joonas Hellerma. Tutvustatakse alanud hooaja kõige oodatumaid tegelasi: lavastajaid. Sõna saavad Hendrik Toompere jr, Elmo Nüganen, Laura Jaanhold, Uku Uusberg ja Diana Leesalu. Kel piletit saada ei õnnestunud, siis ei tasu kurvastada – otseülekannet on võimalik jälgida nii Facebookis, YouTube’is kui ka meie kodulehel!

Ent mida uut ja põnevat on oodata Linnateatris?

Linnateatri uus hooaeg toob repertuaari uut ja vana, kaasaegset ja klassikat. Ikka käsikäes ja teineteist täiendavalt. Hooaja jooksul esietendub kuus eriilmelist lavastust. Lavastajadebüüdi teevad Linnateatris kaks noort andekat lavastajat: Hendrik Toompere jr ja Laura Jaanhold (endine Mets). Lavale jõuab kaks vene, kaks eesti, üks poola ning üks rootsi näitemäng.

11. novembril esietendub Taevalaval Hendrik Toompere jr esimene lavastus Linnateatris, mis kannab hetkel tööpealkirja „Kaks poola keelt oskavat vaest rumeenlast“ – tegemist on näidendi originaalpealkirja otsetõlkega, nii et ärgem sõnade järjekorda veel pähe õppigem! Näidendi autoriks on kaasaegne Poola kirjanik Dorota Masłowska, kelle tähelend sai alguse juba 19-aastaselt. Muuseas, tema romaani nimetatakse Poolas dekaadi võimsamaks debüüdiks – on, mida oodata!

9. detsembril vallutab Põrgulava aga tõeline klassika. Esietendub Elmo Nüganeni lavastus „Kirsiaed", autoriks ei keegi muu kui Anton Tšehhov. Kui hakkasime mõtlema, kas seda Tšehhovit meie majas juba liiga palju tehtud ei ole, saime aga kokku lugedes aru, et nii see siiski pole – seni ongi Tšehhovi näidenditest Noorsooteatris/Linnateatris esietendunud vaid "Kirsiaed" ja "Kajakas". Nüüd siis uue hooga!

2018. aasta esimeses pooles on aga oodata tervelt nelja lavastuse esietendusi. Nendest aga räägime lähemalt juba hooaja avaüritusel!

Uute kohtumisteni Linnateatris!