Uudisvoog

Uudised RSS

"Ma armastasin sakslast" mängitakse 18. detsembril Peterburis

17. detsember 2013
Elmo Nüganeni lavastust, A. H. Tammsaare teosel põhinevat "Ma armastasin sakslast" mängitakse Peterburis festivali „Euroopa ruum Peterburis“ raames  Suure (Tovstonogovi-nimelises) Draamateatri uuel laval, Kamennoostrovski teatrimajas. Linnateatri peanäitejuht on BDT-sse järgmiseks, 2014/2015 hooajaks kutsutud lavastama. 


Koduteatris valminud tööde näitamisega tutvustatakse festivalil välismaiseid lavastajaid, keda teatri uus kunstiline juht Andrei Mogutši on kutsunud Peterburi Suurde Draamateatrisse lavastama. Elmo Nüganeni esietendus on plaanitud hooaja 2014/2015 esimesse poolde; Suures Draamateatris lavastamisele tulev materjal on veel lahtine.  

„Ma armastasin sakslast“ on eesti noormehe Oskari ja saksa tütarlapse Erica traagiline armastuslugu. Eesti noormehe, kes oleks pidanud lõpetama ülikooli. Saksa tütarlapse, kes oleks pidanud olema paruness.  

Lavastuse kostüümikunstnik on Reet Aus, muusikalised kujundajad Jaak Jürisson ja Riina Roose, valguskunstnik Kalle Karindi. „Ma armastasin sakslast“ esietendus 12. detsembril 2009 kahes koosseisus: osades Ursula Ratasepp või Külli Teetamm, Priit Võigemast või Tõnn Lamp, Aleksander Eelmaa või Kalju Orro. 2010. aasta teatripreemiate jagamisel pälvis „Ma armastasin sakslast“ parima lavastaja auhinna ja originaalmuusika preemia draamalavastuse žanris, Külli Teetamm aga parima naisnäitleja preemia Tallinna Linnateatri kolleegipreemiate jagamisel. 

Tallinna Linnateatri repertuaaris „Ma armastasin sakslast“ täna enam ei ole - viimane etendus mängiti 27. mail, kokku 97 korda. Venemaal on lavastust mängitud varemgi, oktoobris 2011 väisati sellega Permi teatrifestivali „Režiiruum“.  

„Ma armastasin sakslast“ Peterburi etendusel 18. detsembril Kamennoostrovski teatrimajas mängivad Tõnn Lamp, Külli Teetamm ja Kalju Orro.