Uudisvoog

Uudised RSS

Linnateatri sünnipäevakuu pakub rohkelt eriüritusi ja toob teatri teleekraanile

15. jaanuar 2016
Tallinna Linnateatri juubelihooaeg kulmineerub 13. veebruaril täituva 50. sünnipäevaga. Sünnipäevakuul veebruaris kutsub Linnateater kõiki oma sõpru osa saama nii sündmustest teatri majas, mängukavas kui ETV ekraanil. 

Sünnipäevakuul avab Linnateatri keskaegne maja end linnarahvale mitme eri kandi pealt. Linnateatri 16 hoonest koosnev kompleks on alati olnud oluline osa teatrielamusest nii publiku kui teatrirahva jaoks. Milline on maja näitleja, milline aga peakunstniku või direktori jaoks? Alates 1. veebruarist näitab teatrimaja enda erinevaid nägusid: toimuvad ekskursioonid, millest igaüks on giidi nägu, giidideks on aga Linnateatri näitlejad ja teised töötajad. „Linnateater 50: sünnipäevaekskursioonid“ täpse ajakava leiab teatri kodulehelt. Piletid on müügil Piletilevis ja Linnateatri kassas. 

11. veebruaril avatakse Panso saalis fotonäitus „Fotograaf Mati Unt“, kus on näha Undi kaasaegseid Undi silme läbi.  Eksponeeritakse fotosid, millest suurem osa on avalikkuse ees esimest korda. 

12. veebruaril kell 15.00 tähistatakse sünnipäeva sportlikus võtmes: Gustav Adolfi gümnaasiumi võimlas toimub meeste korvpallimatš, kus vastakuti on Linnateater ja Tallinna teatrite koondis. 

Samal päeval ilmub Eesti Päevalehe vahel Tallinna Linnateatri ajaleht, kust saab lähemalt teada teatri kevadiste plaanide kohta, keskmisest rohkem tähelepanu pälvib ka juubel.  

13. veebruaril täitub pikisilmi oodatud ja pikalt tähistatud tähtpäev – 50. sünnipäev. Sel puhul peavad pidu teatri endised ja praegused töötajad: lahutatakse meelt ja kuulutatakse välja kolleegipreemiad möödunud aasta vägevamate saavutuste eest.

Linnateatri juubelile saab kaasa elada mitmete saadetega, mis koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga ETV ja ETV2 ekraanile jõuavad. 12. veebruaril kell 21.40 näeb ETV ekraanil sünnipäevasaadet: dokumentaalset sissevaadet Linnateatri päeva. 14. veebruaril on ETV2-s Linnateatrile pühendatud teemaõhtu. 17. veebruaril kell 19.00 toimub Hobuveskis kohtumisõhtu „Kontakt“ peanäitejuhi ja näitleja Elmo Nüganeniga, saade on ETV-s eetris 19. veebruaril kell 21.40.  

Sünnipäevakuu lõppedes jätkub juubelihooaeg „Linnateater 50“ üritustesarja, „Kontakti“ kohtumisõhtutega märtsis ja aprillis ning uuslavastustega Alo Kõrvelt, tandemilt Paavo Piik / Mari-Liis Lill ning suvelavastusega Jaanus Rohumaalt.  

Sünnipäevakuu kalendri leiad siit.