Uudisvoog

Uudised RSS

Lõppes Tallinna Linnateatri 49. hooaeg

4. juuli 2014
Sel nädalal lõpetas Tallinna Linnateater suvelavastuse „Pál-tänava poisid“ etendustega oma 49. hooaja, millelt minnakse sujuvalt üle laulupeo lainele. Juulis teater puhkab, etendustega alustatakse taas augustis. 

Nimelt on Linnateatri ja Lavakunstikooli segakoor juba mitu aastat laulupeoks väsimatult valmistunud ja suur oli rõõm vilja kandnud pingutustest, mis koori ka laulupeol osalejate hulka viisid.  Meenutuseks pilk proovisaali (fotod: Veiko Tubin). Linnateater soovib laulupeo eel jõudu ja jaksu Riina Roosele, Anu Lambile ja Veiko Tubinale, kes kuuluvad seekordse laulupeo „Aja puudutus. Puudutuse aeg“ lavastusmeeskonda.

Seljataha jääb Linnateatri üle aegade üks kõige toimekamaid hooaegu; seda kinnitavad nii statistika kui loominguline dünaamika. Esietendus kaheksa uut lavastust, mille hulgas nii omadramaturgiat, dokumentaalteatrit, nostalgialainet, põnevust, kaasaegset maailma näitekirjandust kui ka suunda klassikale. Esietendusid Diana Leesalu „Offline“, Marina Carri „Kassirabal“ (lavastaja Madis Kalmet), Ken Campbelli „Skangpoomijad“ (lav. Andrus Vaarik), Arnold Weskeri „Neli aastaaega“ (lav. Alo Kõrve), Anthony Horowitzi „Aju jaht“ (lav. Diana Leesalu), Paavo Piigi ja Mari-Liis Lille „Harakale haigus“ (koostöös Eesti Draamateatriga), Dennis Kelly „Armastus ja raha“ (lav. Sander Pukk) ja William Boydi „Igatsus“ (lav. Elmo Nüganen). Lisaks võõrustati ka maailmatasemel välisteatrit – kanada lavastaja Robert Lepage’i „Kuu tagumine külg“ ja Shakespeare’s Globe’i maailmaturneel oleva „Hamleti“ külalisetendusi. Kaks eriüritust panid käima kogu maja, viies tegevuse samaaegselt kõigisse saalidesse: hooaeg avati Linnateatri dramaturgide kirjutatud lühinäitemängude päevaga „4x10 minutit“; teatripäeval, 27. märtsil peeti aga Eesti teatri aastaauhindade üleandmise pidu. Viimasest tegi ülekande ka ERR (järelvaadatav siit.)

Tallinna Linnateatri 49. hooajal toimus 425  etendust, meiega veetis aega 70 331 teatrikülastajat.

Linnateater tänab oma publikut ning kõiki toetajaid ning koostööpartnereid.

Teater puhkab kuni 4. augustini. Kassa on taas avatud alates 4. augustist, pileteid augusti ja septembri etendustele on seni võimalik soetada Piletilevi võrgustikust ja kodulehelt www.piletilevi.ee. Linnateatri mängukava: http://linnateater.ee/mangukava

Teatrisõpradele aga teadmiseks, et pisut eripärasema avapaugu anname ka uuele hooajale. 23. augustil toimuv hooaja avaüritus pealkirjaga "Kontekst" heidab pilgu teatrit ümbritsevale kultuurikontekstile. Jälgige reklaami kodulehel!