Uudisvoog

Uudised RSS

Linnateater 50: Voldemar Panso aeg

6. november 2015
Voldemar Panso oli Eesti Riikliku Noorsooteatri peanäitejuht vaid viis aastat. Selle lühikese aja jooksul jõudis ta teatris lavastada umbes 20 korral. Panso legendaarsetest lavastustest ja temast endast seekordsel juubelihooaja üritusel juttu tulebki.

Novembrikuu üritus on pühendatud Noorsooteatri esimesele peanäitejuhile Voldemar Pansole. Kohtumisõhtul räägivad tema kolleegid ja mõttekaaslased, millise nurgakivi Panso Noorsooteatrile pani ning milliseks kujunesid esimesi samme tegeva teatri algusaastad. Kindlasti meenutatakse tema lavastusi Noorsooteatris ja räägitakse Panso erakordsest isiksusest.

30. novembril on ühtlasi Voldemar Panso 95. sünniaastapäev. Samal päeval tähistatakse ka Panso päeva.

Üritus toimub 26. novembril Teatrisõprade Klubis algusega kell 17.00.

2015/2016 hooajal toimub Teatrisõprade Klubis Tallinna Linnateatri 50. juubelile pühendatud üritustesari. Hooaja jooksul on kõigil huvilistel võimalus osaleda teatri ajaloole ja praegustele tegemistele pühendatud koosviibimistel. Korra kuus toimuvatel üritustel saavad sõna teatrimajaga tihedalt seotud olnud vanad ja uued töötajad ning head sõbrad, rohkelt näidatakse ka foto- ja videomaterjali.

Palume teatrimajja siseneda läbi Põrgulava sissepääsu. Üleriided on võimalik jätta Kaminasaali.

Üritus on kõigile tasuta.