Uudisvoog

Uudised RSS

„Keti lõppu“ mängitakse Balti Teatrifestivalil Kaunases

24. oktoober 2013
Paavo Piigi näidend „Keti lõpp“ (lav. Priit Võigemast) esindab Eestit Balti Teatrifestivalil Leedus. Lavastust mängitakse 25. oktoobril Kaunase Draamateatris. 

Iga-aastasel Balti Teatrifestivalil esitletakse Eesti, Läti ja Leedu värsket näitekirjandust. Festivali toimumiskoht on igal aastal erinevas riigis, 2013. aasta festival toimub 24.-27. oktoobrini Leedus, korraldajaks on Kaunase Draamateater. Sel aastal on programmis seitse uuel omadramaturgial põhinevat lavastust. Eestist osaleb lisaks Paavo Piigi „Keti lõpule“ Tallinna Linnateatrist ka Uku Uusbergi „Karjäär“ (Vanemuine). Lavastusi hindab rahvusvaheline žürii. „Keti lõpp“ on tänaseks Tallinna Linnateatris dramaturg-lavastajana töötava Paavo Piigi teine näidend, mis esietendus Priit Võigemasti lavastusena 3. märtsil 2012 Linnateatri Taevalaval.  „Keti lõpp“ võitis III preemia Eesti Teatri Agentuuri 2011. aasta näidendivõistlusel.  

Kriitikud on leidnud, et: „„Keti lõpp” võib olla teos, mis näiteks paarikümne aasta pärast tekitab lugejas mõistmise, et ahah, selline siis oli elu Eesti Vabariigis kaks tuhat ja tosin aastat pärast Kristuse sündi.“ (Andres Laasik, Eesti Päevaleht 08.03.2012). 

Samas on näidendit peetud tekstiks, mis võiks kõnetada mitte ainult eestikeelset ja Eestis elavat vaatajat: „Piigi loodud tüübid, kes ühes äärelinna restoranis mõneks hetkeks kohtuvad, on tõelised maailmakodanikud, see nn kollektiivne hullus, mis neid on tabanud, ei ole mingi Eesti eripära. Näidend tuleks kindlasti tõlkida inglise keelde ja seda tuleks maailmas levitada.“ (Margit Tõnson, Eesti Ekspress 27.03.2012)  

Rohkem infot Balti Teatrifestivali 2013 kohta kodulehelt: http://dramosteatras.lt/baltic-theatre-festival/