Uudisvoog

Uudised RSS

Ilmus ajaleht Tallinna Linnateatri sügis 2013

23. august 2013
Uues ajalehes: maailma teatri suurkuju Robert Lepage'i külalisetendused Tallinnas. Kolmel leheküljel saab lugeda sellest, mille poolest on Lepage eriline teatrimees, ning muu hulgas ka kurioosseid fakte seoses temaga. Näiteks, kas teadsid, et mees, kes on ehitanud rohkem kui 40 tonni kuuluva lavakujunduse Wagneri ooperile ja liitunud 50-aastaselt tantsulavastusega, on ühtaegu vaimustunud ka Guitar Hero muusikasimulaatorist? 

Tutvustame sügisel 2013 esietenduvaid lavastusi: "Kassirabal" autorit, iiri näitekirjanikku Marina Carri ja "Neli aastaaega" kirjutanud Arnold Weskerit. Saab heita pilgu Diana Leesalu uue näidendi "Offline" lavateksti ning lugeda lustivat intervjuud skangpoomijate Andrus Vaariku ja Henrik Kalmetiga. Pisut paljastame ka selle kohta, mida on oodata 49. hooaja avasündmusest "4x10 minutit". 

Juttu puhusime ka Linnateatri lavataguste jõudude, Tiit ja Ene Villemsoo tütre Mari-Riinuga, sest Tiidul ja Enel täitus augustis ühiselt juubel. Elmo Nüganen räägib aga oma uuest filmist "1944". Lisaks uudiseid: "Hamlet" osaleb Tartus festivalil Draama 2013 ning teatriteadlane Madli Pesti peab - samuti Draamal -  loengu visuaalteatrist ja Robert Lepage'ist. 

Loe lehte pdf-kujul siit