Uudisvoog

Uudised RSS

"Tõde ja õigus. Teine osa" viimane etendus

7. oktoober 2015
7. oktoobril mängitakse viimast korda Elmo Nüganeni lavastust "Tõde ja õigus. Teine osa". See on lavastus, mis esietendus rohkem kui 10 aastat tagasi, 12. veebruaril 2005, päev enne teatri sünnipäeva.

Tol aastal peeti teatri sünnipäeva lausa kaks päeva jutti. Pärast esietendust kogunesid nii teatrirahvas kui külalised Taevalavale, kus anti üle iga-aastased kolleegipreemiad. Lavastus pälvis kohe ka parima lavastuse ja kujunduse preemia, samuti said auhinnatud peaosatäitjad Argo Aadli ja Elisabet Tamm ning kõige enam Põrgulaval tunde veetnud külalisnäitleja Aarne Üksküla, kes sai ühtlasi ka eripreemia. 

Lavastusel on olnud mitu näitekoosseisu - esimest härra Maurust mängis Aarne Üksküla, esimest Indrek Paasi Argo Aadli ja esimest Ramildat Elisabet Reinsalu (Albu vallas mängitud etendustes Külli Teetamm). Vahepeal kasvasid Mauruse kooli poisid suureks ja lavastus oli mõned aastad mängupuhkusel. 25. lennu noorte tulemisega tekkis aga Linnateatrisse taaskord selline noorte meeste vägi, et 2012. aastal lavastus taastati. Siis oli härra Mauruseks Aivar Tommingas (kes selles rollis oli tegelikult juba 2006. aastast), Indrekuks Karl-Andreas Kalmet ning Ramildaks Liis Lass.

Taaskord on aga poisid suureks kasvanud ning Põrgulavale on peale tulemas uued lavastused. Nii saadamegi 7. oktoobril 152. ja viimast korda poisid lavale - head viimast etendust!