Uudisvoog

Uudised RSS

Linnateater lõpetas 2014/2015 hooaja

19. juuni 2015
Eile, 18. juunil tõmmati Linnateatri üldkoosolekul alla joon möödunud hooajale. Ees on veel viimased etendused suvelavastustega „Pál-tänava poisid“ ning „Vanamees ja meri“. Juulis suundub teater puhkusele ning alustab uut hooaega etendustega 7. augustil.

2014/2015 hooaeg kujunes otsinguliseks, mitmekülgseks ning eripalgeliseks – lavastajate huviorbiidis oli nii klassikat kui kaasaegset klassikat, jäädi truuks nii psühholoogilisele teatrile kui katsetati tantsu ning visuaalteatriga. Esietendus kuus lavastust: John Steinbecki „Hiirtest ja inimestest“ (lavastaja Vallo Kirs Ugalast), Nikolai Gogoli „Surnud hinged“ (lav. Hendrik Toompere Draamateatrist), Otfried Preussleri „Krabat“ (lav. Diana Leesalu), Jon Fosse „Sügise unenägu“ (lav. Madis Kalmet), Piigi/Schmidti/Kalmeti/Võigemasti „Melujanu“ ning koostööprojekt Von Krahli Teatriga, Ernst Hemingway „Vanamees ja meri“ (lav. Martti Helde). Teatri peatse 50. sünnipäeva tähistamiseks sai koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga alguse „Kontakt“ – igakuine kohtumisõhtute sari, mis tutvustab kahekaupa kõiki Linnateatri näitlejaid ning jõuab saatena ETV eetrisse. Detsembris toimus festival "Talveöö unenägu 2014: Tõsised mängud", mida kureeris Linnateatri dramaturg-lavastaja Paavo Piik.   

Septembris osaleti lavastustega „Neli aastaaega“ ja „Utoopia rannik. I osa. Teekond“ Draama festivalil, lavastusega „Koletis kuu peal“ väisati Espoo Linnateatrit, „Maailmale nähtamatud pisarad“ mängis aga oma viimase etenduse Brüsselis.

2014/2015 hooaeg osutus taaskord eelmisest publikurohkemaks. Linnateatrit külastas 78 015 inimest, mida on ligi 7000 inimese võrra rohkem kui möödunud hooajal. Selline publikunumbri kasv tuli kokku tänu etenduste andmisele Salme Kultuurikeskuses, Lavaaugus ja ühekordsena teatritegemiseks korda tehtud hoones Loftid 47b . Kokku anti möödunud hooajal 457 etendust.

Hooaja lõpp tõi muudatuse näitlejakoosseisu - omal soovil otsustasid trupist lahkuda Karl-Andreas Kalmet, Priit Võigemast ja Aleksander Eelmaa. Uuel hooajal jätkavad nad Linnateatri praeguses repertuaaris olevates lavastustes mängimist rollilepingutega. 

Tallinna Linnateater tänab kõiki toetajaid, koostööpartnereid ja publikut, kes meiega möödunud hooajal olid.

Linnateatri kassa puhkab 27.06- 28.07 ja on taasavatud 29.07 kell 11.00. Seni on võimalik pileteid soetada Piletilevi võrgustikust.

Sügisest algab Linnateatri juubelihooaeg, mil täitub 50. sünnipäev. Teatrisõpradel tasub kalendrisse märkida kuupäev 13. august – Noorsooteatri asutamise päeval toimub juubelihooaega avav tasuta sündmus linnarahvale. Jälgige reklaami teatri kodulehel ja sotsiaalmeedias!