Uudisvoog

Uudised RSS

Tallinna Linnateater lõpetab täna 48. hooaja

5. juuli 2013
Täna, 5. juulil annab Tallinna Linnateater suvelavastusega „Pál-tänava poisid“ 48. hooaja viimase etenduse, misjärel suundutakse suvepuhkusele. Publiku ette naastakse tavarepertuaari etendustega 14. augustil. 

Tallinna Linnateater tänab oma publikut, toetajaid ning koostööpartnereid meeldiva hooaja eest! 

„Linnateatril on olnud tõeliselt tegus hooaeg, milles kindlasti on oma osa sellel, et oleme saanud oma truppi täiendada mitmete noorte näitlejate, dramaturgide ja lavastajatega. Nad on toonud teatrisse nii uut energiat, uusi teemasid kui ka uut publikut, mille üle on väga hea meel,“ kommenteerib Linnateatri direktor Raivo Põldmaa. „Kui statistikast rääkida, siis sai möödunud hooajal taas tehtud rohkem kui üle-eelmisel hooajal. Mängisime 420 etendust, toimus seitse esietendust, millest üks oli taasesietendus, ning lisaks ka teatrifestival „Talveöö unenägu“ ning suur teatrihooaega avanud üritus augustis Lavaaugus. Külastas meid möödunud hooajal 67 600 vaatajat,“ võttis teatri direktor Raivo Põldmaa möödunud hooaja numbrites kokku. Eelmisel, 47. hooajal oli viis esietendust ning mängiti 412 etendust, mida külastas ligi 62 000 vaatajat.  

„Uus hooaeg tuleb aga veelgi tegemisterohkem – taaskord avame uue hooaja erisündmusega, kavas on kuni kaheksa uuslavastust ning lisaks kõigele võõrustame oktoobri algul Nokia Kontserdimajas kanada lavastaja Robert Lepage’i lavastust „Kuu tagumine külg“, mille piletid on juba praegu müügis. Täpsemad plaanid teeme avalikuks aga augustis,“ heidab Põldmaa pilgu ka uude hooaega.

Möödunud hooajal taasesietendus uue koosseisuga „Tõde ja õigus. Teine osa.“, esietendusid Piigi/Leesalu „Lantimiskunstnikud“, Shakespeare’i „Hamlet“ Priit Võigemastilt, „Eesti filmi laulud“ Riina Rooselt, Greenbergi „Kolm vihmast päeva“ Diana Leesalult, Stoppardi „Utoopia rannik. I osa. Teekond“ Priit Pedajaselt (ning triloogia II osa Elmo Nüganenilt Draamateatris) ja suvelavastus Molnári/Kolditsa „Pál-tänava poisid“ Mart Kolditsalt. Linnateatri jaoks oluliseks sündmuseks oli ka Elmo Nüganeni lavastuse „Zemes un mīlestības” („Maa ja armastus”) esietendus Riias Läti Rahvusteatris, mis põhineb A. H. Tammsaare romaani „Tõde ja õigus” neljandal osal (Linnateatri Põrgulavalt tuntud kui „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4“).

Hooaja kolleegipreemiad pälvisid lavastus „Maailmale nähtamatud pisarad“ (parim lavastaja Elmo Nüganen), peaosa preemiad Evelin Võigemast ja Alo Kõrve rollide eest „Hamletis“, kõrvalosa preemiad Andres Raag ja Maiken Schmidt ning kunstnikupreemia Linnateatri peagrimeerija Anu Konze debüüdi eest „Eesti filmi laulude“ kujundusega.  Rahvusvahelisel teatripäeval 27. märtsil Pärnu Endlas peetud peol pälvisid teatri aastapreemiad näitleja Alo Kõrve Ants Lauteri ning Maire Janisk haldus- ja administratiivtöötaja preemia.

Detsembris 2012 oli aeg Linnateatri festivali „Talveöö unenägu“ käes, mis seekord keskendus Ladina-Ameerika teatrile. Linnateatri lavastustega osaleti Peterburis Baltiiski Domi festivalil („Maailmale nähtamatud pisarad“), kus näitleja Mart Toome pälvis Stanislavski nimelise preemia, ning Tartus festivalil Draama 2012 („Aeg ja perekond Conway“ põhiprogrammis ning „Maailmale nähtamatud pisarad“ kõrvalprogrammis).  Draama 2012 kuraatoriks oli seekord Linnateatri näitleja ja tõlkija Anu Lamp.

Linnateatri kassa on suletud 6. juulist 4. augustini. Pileteid saab osta Piletilevi müügipunktidest ja kodulehelt www.piletilevi.ee. Robert Lepage`i külalisetenduste "Kuu tagumine külg" piletid on müügil Piletilevis ja Ticketpros. 
 
Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht 
Tel. 5346 8495
E-post r.raudsepp@linnateater.ee