Uudisvoog

Uudised RSS

15. augustist on müügil lisapiletid Robert Lepage’i "Kuu tagumise külje" külalisetendustele Tallinnas

15. august 2013
Linnateatri algava hooaja üks pärle on Robert Lepage’i „Kuu tagumine külg“ külalisetendused 1.-2. oktoobril Nokia Kontserdimajas. Suure publikuhuvi tõttu maailmakuulsa kanada lavastaja etenduste vastu leiti võimalused ka lisakohtade müüki panekuks.  

Lepage on teatrimaailmas tuntud kui tehnoloogiliselt nutikate ja põnevate lahenduste looja, mis esitavad suuri nõudmisi ka mängukohtadele ja teatrisaalile. Peale tema tehnilise meeskonnaga lavaproduktsiooni lõplikku kooskõlastamist ja lava veelkord üle mõõtmist otsustati, et ka Nokia Kontserdimaja rõdult avaneb lavale väga hea  ja täiuslik vaade. Kuna Eesti publiku huvi on olnud suur ning kuuldavasti on etendustele tulemas publikut ka lähiriikidest, Lätist ja Soomest, siis otsustati müüki panna mõlemale etendusele ka lisapiletid.

Robert Lepage on ühtaegu lavastaja, näitleja, näitekirjanik, (lavastus)kunstnik, filmitegija, performance- ja installatsioonikunstnik ning multidistsiplinaarse loovettevõtte Ex Machina kokkukutsuja, kelle looming on pälvinud kogu maailmas hulganisti kõrget tunnustust ja lugematult auhindu. Ta on ühtaegu filosoof ja loojutustaja, kelle lavastuste omapäraks on suurejoonelised ja üllatavalt nutikad lavakujundused.

Lavastaja Jaanus Rohumaa nimetab Lepage’i oma lemmikuks teatrikunstis: „Tema lavastused on targad, visuaalselt lummavad, tehniliselt põnevad ja suure üldistusjõuga. Tegemist on suurima elusoleva lavastajaga, kelle iga lavastus on rahvusvaheline sündmus.“

„Kuu tagumine külg“ on lavateos, mida Linnateatri peanäitejuht Elmo Nüganen nimetab unustamatuks: „Kes iganes on teatrist huvitatud, võiks seda näha.“

„Kuu tagumine külg“ on tuuritanud üle maailma rohkem kui 50 linnas. Väliselt suurejooneline ja samal ajal intiimne lugu räägib Kuu vallutamisest Külma sõja ajal ning kahe lahkukasvanud venna eneseotsingutest. (Muuhulgas on tegelaste hulgas Nõukogude kosmonaut Aleksei Leonov, kes esimese inimesena kõndis avakosmoses). Näitleja Yves Jacques mängib mõlemaid vendasid ning veel terve plejaadi erinevaid rolle, luues lavastaja abiga Lepage'ile omase tervikliku, rikkaliku ja üllatusi täis universumi. Visuaalset elamust täiendab Laurie Andersoni ulmeline muusika.

Robert Lepage’i lavastusele saab soetada pileteid hinnaga alates 35 eurost Piletilevis, Ticketpros ja Tallinna Linnateatri kassas (Lai 21).