Uudisvoog

Uudised RSS

Mais mängitakse Lavaaugus Globe'i "Hamletit", Põrgulaval Nüganeni uuslavastust ning mitut lavastust suurtes saalides

31. märts 2014
1. aprillil tulevad müüki Linnateatri maikuu etenduste piletid ning sellega seoses on meil  mitu head uudist. Kinnitame: ükski neist ei ole aprillinali.

23. aprillil 2014 möödub 450 aastat meie kultuuriruumi legendaarseima näitekirjaniku, William Shakespeare’i sünnist. Selle tähistamiseks võttis Londonis asuv Shakespeare’i koduteater Globe endale ennenägematu ülesande – tuua lavale “Hamlet” ja mängida seda siis kõigis maailma riikides. Linnateatril koostöös Vanemuisega on au esitleda Globe’i „Hamleti“ külalisetendusi. Etendused toimuvad 16. mail kell 17 Linnateatri Lavaaugus ja 17. mail kell 19 Vanemuises. Piletid on müügil alates 1. aprillist!

Linnateatri selle hooaja viimane esietendus on midagi tõeliselt tähelepanuväärset – selles saavad kokku briti autor ja Tšehhovi lühijutud, Nüganeni lavastajakäsi ning Vladimir Anšoni kunstnikunägemus. Briti autor William Boyd kirjutas näitemängu „Igatsus“ oma sõnutsi austusest Tšehhovi vastu, „kellel olevat lihtsalt liiga vähe näidendeid.“ „Igatsus“ põhineb Anton Tšehhovi lühijuttudel „Minu elu“ ja „Tuttavate juures“. Esietendus 24. mail Põrgulaval. Kohtumine autoriga 25. mail kirjandusfestivalil HeadRead.

Ja veel – Linnateater sõidab maikuus ringi ja mängib suurtes saalides. 10. mail kell 19 lauldakse „Eesti filmi laule“ Pärnu kontserdimajas, 7. mail kell 19 mängitakse Elmo Nüganeni lavastust „Maailmale nähtamatud pisarad“ Viljandi Ugalas. Piigi-Leesalu „Lantimiskunstnikud“ jätkavad ka maikuus murdmist Salme Kultuurikeskuses. Samuti saab näha ka meie teisi kevadisi uuslavastusi: „Aju jahti“ Diana Leesalult, „Harakale haigus...“ Paavo Piigilt ja Mari-Liis Lillelt ning „Armastus ja raha“ Sander Pukilt.