Meediakaja

Meediakaja RSS

Video: Tom Stoppardi intervjuu ERR-ile

30. mai 2013
Külaskäigul Eestisse andis briti näitekirjanik, Linnateatris ja Draamateatris mängitava "Utoopia ranniku" autor sir Tom Stoppard intervjuu Eesti Rahvusringhäälingule. 

Eestis viibiv mainekas briti näitekirjanik Tom Stoppard ütles, et küsimusele, mis on maailmas täiusele kõige lähemal, on palju vastuseid, kuid kui vaid ühe sõnaga vastata, on selleks loomulikult armastus.
Stoppard ei ole mitte ainult üks tuntumaid ja tunnustatumaid tänapäeva draamakirjanikke, vaid tal on ette näidata ka režissööritöö eest saadud Kuldlõvi Veneetsia filmifestivalilt, mis talle anti tema ühe esimestest näidenditest "Rosencrantz ja Guildenstern on surnud" ekraniseeringu eest. 1997. aastal pälvis sünnilt tšehh Stoppard ka sööri tiitli, vahendas "Aktuaalne kaamera". 
 
Nägite eile Linnateatris "Teekonda". Kuidas meeldis? 
Meeldis väga, lavastusel oli vaim sees. "Utoopia rannik" on tegemiseks suur asi, seal on palju näitlejaid jne, nii et väga tihti seda ei tehta. Ma olen nüüd näinud nelja "Utoopia rannikut", nelja "Teekonda" - "Teekond" on triloogia esimene näidend. Olen seda näinud nüüd inglise, vene, jaapani ja eesti keeles ning minu jaoks on see suur asi, kuna näidend on küllaltki haruldane.

Teie järgmiseks, ütleme siis avaldatud tööks saab raadiokuuldemäng, mis põhineb või on inspireeritud Pink Floydi plaadist "Dark Side of the Moon". Sellega tähistatakse ka selle albumi 40. sünnipäeva. On see üks teie lemmikalbumeid?
Jah. Tegelikult 40 aastat tagasi, kui see ilmus, ma seda väga ei kuulanud. Ausalt öeldes hakkasin seda märksa hiljem kuulama. Mu lapsed kuulasid rock'i ja kuulasin siis seda, mida nemadki. Mulle on alati meeldinud popmuusika ja ma arvan, et rock'n'roll on popmuusika alaliik. BBC-st küsiti, et albumil on neljakümnes aastapäev, kas ma ei tahaks seda mõne kuuldemänguga tähistada. Vastasin, et miks mitte

Mu viimane küsimus on, et mis on kõige lähemal täiusele maailmas?
See on väga filosoofiline küsimus, sel on nii palju erinevaid vastuseid. Võin ju vastata, et kaelkirjak, võin vastata, et sõprus või naer. See on väga avatud ja lai küsimus. See võib olla võti, mis avab iga luku, mida sa tahad. Aga kui ma pean ütlema ühe sõna, mis on maailmas kõige täiuslikum asi, siis loomulikult on see armastus. 

Küsis Janar Ala. 

Vaata videot siit.