Meediakaja

Meediakaja RSS

Tallinna Linnateatris esietendub lavastus uimastitest ja alkoholist (kultuur.err.ee)

27. oktoober 2016
"Inimesed, kohad ja asjad" on Tallinna Linnateatri uuslavastus, mis räägib loo naisest, kelle jaoks on ainsad usaldusväärsed asjad elus olnud uimastid ja alkohol.

Briti näitekirjaniku Duncan Macmilliani värske draamatekst tõmbab paralleeli võõrutusravi ning teatriprotsessi vahele ning toob uue vaatenurga sõltuvusteemale laiemalt. Peaosalist, narkosõltlasest näitlejat Emmat kehastab Linnateatris Evelin Võigemast. "Mis minu tegelasega juhtub, siis see võib juhtuda iga inimesega tänapäeval, kellel ei ole enam päris probleeme," ütles Evelin Võigemast "Aktuaalsele kaamerale" ja lisas, et tema tegelasel on kõht täis, tal on kus elada, ta saab oma tööga kuidagimoodi hakkama. "Samas asetab ta probleemid endast väljapoole, nägemaks, et maailmas on kõik halvasti," tõdes Võigemast ja lisas, et sellises olukorras ei jäägi midagi muud üle, kui peab ennast turgutama erinevate vahenditega. "Samas räägib laiemas plaanis sellest, kuidas ise endaga toime tulla," ütles näitleja.

Evelin Võigemast leidis, et ehkki tal endal puudub lähedane kontakt sõltuvusteemaga, on ta lavastuse ettevalmistamise käigus teemasse sisse elanud ning püüab oma kangelannat ning tolle saatusekaaslasi mõista ja usub õnneliku lõpu võimalust. "Tal ei ole õigus, et nii ei saa elada ning ainus variant on surra - kui sa elada tahad, siis peab olema usk ja lootus sellesse, et homme tõuseb päike," lisas Evelin Võigemast ja tõdes, et tema arvab, et homme tõuseb päike.

"Inimesed, kohad ja asjad" lavastajaks on Diana Leesalu, kujundasid Jaagup Roomet ja Liis Plato ning helilooja on Veiko Tubin. Laval on Tallinna Linnateatri näitlejad ning Tallinna Tantsuakadeemia tantsijad Märt Agu juhendamisel.

Vaata videolõiku siit.

Toimetas Kaspar Viilup
Kultuur.err.ee, 27.10.2016