Meediakaja

Meediakaja RSS

Tallinna Linnateatri uue hoone arhitektuurikonkursi võitis kavand "Paviljon" (ERRi kultuuriportaal)

20. märts 2018
20. märtsil kell 15.00 kuulutatakse välja Tallinna Linnateatri uue hoone ja hooviala arhitektuurikonkursi võidutöö. Uut hoonet on Tallinna Linnateater oodanud aastaid

20. märtsil kell 15.00 kuulutati välja Tallinna Linnateatri uue hoone ja hooviala arhitektuurikonkursi võidutöö. Uut hoonet on Tallinna Linnateater oodanud aastaid. Uue hoone arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo Salto AB kavand "Paviljon". Linnateatri peanäitejuht Elmo Nüganen märkis, et nii mitmegi lõppvooru jõudnud tööga võinuks edasi minna.

Välja jagati viis preemiat: I, III ja III preemia ning kaks eripreemiat.

I preemia

- "Paviljon" (Salto AB)

II preemia

- "Vennad" (KOKO arhitektid)

III preemia

- "Godot" (Peeter Pere Arhitektid)

Eripreemiad

- "Sigma" (OPUS architecture)

- "Tagurpidi vaal" (Arhitektuuristuudio Siim & Kreis)

"Ma olen üllatunud, et nägime selle konkursi vastu nii suurt huvi. Lõpparv oli 13, kõik tööd ka kvalifitseerusid ja osalesid konkursil. Tööd olid väga erinevad vaatamata sellele, et väga suuri vabadusi arhitektidele ei antud, sest teatril olid kindlad vajadused ja oli dokumenteeritud, mida teater ootab ja vajab. Aga sellele vaatamata on tööd üllatavalt erinevad, ka saalipaigutuste mõttes," märkis Nüganen oma kõnes.

"Kui räägiksin teatrijuhina, siis peaksin ütlema, et nii mitmegi tööga võiks siit edasi minna. Aga mul oli lisaks au olla ka žürii esimees ja esimehena tahan öelda, et mulle avaldas väga suurt muljet kõigi žüriiliikmete koostöövõime ja tahe. Vaatamata sellele, et selles žüriis ei olnud arhitekte ja teatril on omad spetsiifilised eeldused ning võis karta, et võib tulla palju eriarvamusi. Et ühed jäävad ühele ja teised teisele poole. Aga midagi niisugust ei ole. Kõik said aru ja püüdsid aru saada teatri vajadustest. Otsisime ühiselt paremat lahendust," lisas Nüganen. Tema sõnul on kaks võimalust. "Tallinna Linnateater on kas nagu Tallinna linn, mis ei saa kunagi valmis, või siis ütleme, et ükskord ehitame me selle valmis nii kui nii."

Arhitektuurivõistlusele laekus kokku 13 ideekavandit, mis kõik kvalifitseerusid. Žürii, kuhu kuulusid nii linna, arhitektide, kultuuriministeeriumi kui muinsuskaitseameti esindajad, valis lõppvooru järgmised ideekavandid: GODOT, PAVILJON, SIGMA, TAGURPIDI VAAL, VENNAD.

Võistluse eesmärk oli parima ruumilise terviklahenduse leidmine Linnateatri hoonekompleksi arendusele aadressil Lai tn 23. Võistlusülesanne keskendus eelkõige siseõue alale, kuhu on ette nähtud uus minimaalselt 350-kohaline Põrgulava ning väiksem 130-kohaline saal. Lahendada tuli veel saalidega seotud publikuala ning abiruumide ja ladude osa ning kavandada siseõu koos 500-kohalise välilavaga.

Ideekonkursi korraldasid Tallinna Linnavaraamet ja Tallinna Linnateater koostöös Eesti Arhitektide Liiduga.

ERRi kultuuriportaal
20.03.2018