Meediakaja

Meediakaja RSS

ETV kultuuriuudised: Paavo Piik: teater saab depressiooni vastu aidata

13. märts 2014
ETV kultuuriuudised käisid Eesti Draamateatri ja Tallinna Linnateatri koostöös valmivate lavastuste "Varesele valu..." ja "Harakale haigus..." esietenduse eel proovisaalis. Videot vaata siit

Tegu on mõlema teatri noorema põlvkonna esindajate koostööprojektiga dokumentaalteatri žanris - teemaks depressioon. Lavastajad on Mari-Liis Lill Draamateatrist ja Paavo Piik Linnateatrist.

Lavastaja Mari-Liis Lill ise depressiooni põdenud ei ole. Siiski tunnevad mõlemad lavastajad väga paljusid inimesi, kes on - see oli ka põhjus, miks lavastust tegema hakati. Möödunud suvel intervjueerisid nad kahepeale kokku 21 depressiooni põdenud inimest, et välja selgitada, miks niivõrd paljud noored inimesed selle laialt levinud, ent endiselt salapärase haiguse all kannatavad.

"See oli üks minu avastusi, et ei ole sellist asja nagu ilma piisava põhjuseta depressioon, sellel on alati täiesti ammendav põhjus," ütles lavastaja Mari-Liis Lill.

Lavastaja Paavo Piigi sõnul ei saa teatris kõiki probleeme lahendada, kuid depressioon on üks asi, mille puhul teater saab kaasa aidata.

Lavastusi "Varesele valu" ja Harakale haigus" mängitakse samaaegselt kahes teatris korraga - sealjuures on ka trupp sama. Mõlemad lavastused moodustavad omavahel terviku, kuid toimivad lavastajate sõnul ka täiesti iseseisvalt.