Meediakaja

Meediakaja RSS

Algas Tallinna Linnateatri arhitektuurne ideekonkurss (ERR)

12. detsember 2017
Linnavaraamet kuulutas välja Tallinna Linnateatri arhitektuurse lahenduse ideekonkursi, aega sellel osalemiseks on veebruari keskpaigani.

Ideekonkursi eesmärgiks on saada Tallinna Linnateatri tänaseid ja tulevikuvajadusi rahuldav parim ruumiline terviklahendus võistlusülesandes piiritletud alale ja programmile, seisab konkursi dokumentatsioonis.

Linnateatri arenduskontseptsioonis seisab, et eesmärgiks on Laia ja Aida tänava vahelise kvartali välja ehitamine. Kavas on Põrgulava laiendamine, kus praegune publiku istekohtade arv suureneb 200 kuni 400.

Põrgulava kõrgus kasvatatakse praeguselt viielt meetrilt kuni kümne meetrini, mille eesmärgiks on tagada paremad tingimused etenduste läbiviimiseks.

Praegusesse lavaauku ehitatakse Põrgulava publiku- ja abiruumide rajamine. Sealhulgas ehitatakse 200 ruutmeetri suuruse proovisaal, mida on võimalik liita Põrgulavaga.

Lisaks säilitatakse Linnateatri ainulaadne sisehoov, kus saab jätkata populaarsete
suvelavastuste läbiviimist, rajatakse Aida tänavale uushoonestus, kus hakkavad paiknema abiruumid ja sisehoovi publikut teenindavad ruumid.

Vastavalt tellija plaanidele lammutatakse kõik 1980. aastate ehitustegevuse käigus ehitatud betoonist hooneosad, teatrisse rajatakse liftid ja tagatakse invaliididele liikumisvõimalus.

2018. aasta riigieelarvesse on hoonekompleksi projekteerimiseks planeeritud 700 000 eurot.

Peaminister Jüri Ratas ütles riigieelarve üleandmisel riigikogus, et järgnevatel aastatel toetab riik Linnateatri juurdeehitust veel ligikaudu üheksa miljoniga ning esialgsete prognooside kohaselt on vajalike ehitustööde maksumus aastatel 2018–2020 hinnanguliselt 20 miljonit eurot, millest ligi pool katab riik ning ülejäänud Tallinna linn.

ERRi kultuuriportaal
12.12.2017