Meediakaja

Meediakaja RSS

AK kultuuriuudised: Linnateatris sündis viie näitekirjaniku kettnäidend

25. oktoober 2014
Eesti näidendi kuul kirjutasid viis näitekirjanikku üheskoos uue näidendi. "Ükskord Häädemeestes" sündis Tallinna Linnateatris viie tunni jooksul ja oma panuse andsid Andrus Kivirähk, Mehis Pihla, Paavo Piik, Kristiina Jalasto ja Urmas Lennuk. 

Kettnäidendi avaliku kirjutamise eesmärgiks oli pakkuda huvilistele võimalus jälgida näitekirjaniku loomeprotsessi. Ette oli antud tegelaste arv ja nõue, et üks kirjanik kirjutab maksimaalselt tunni jooksul ja peab lõpetama ühe stseeni. Kirjutamise järjekord loositi ja otsa tegi lahti Andrus Kivirähk, kes nimetas üritust lõbusaks Guinessi rekordi katseks, vahendas "Aktuaalne kaamera". 
 
Kiviräha arvates ongi tegemist mänguga, mis on samas ka väljakutse. Ta võrdles ettevõtmist joonistamismänguga, kus keegi joonistab pea, keegi keha ja kolmas jalad ning sünnib mingi kummaline värdjas. Eks näis, mis täna sünnib siin, loodevatasti mitte lausa värdjas, aga kentsakas näitemäng ehk," avaldas ta lootust. 
 
"Mulle tundus, et publik lustis ja et ka näitekirjanikud ise lustisid. Minu jaoks kõige toredam asi oligi see näitekirjanike vaheline sünergia. Mis seal salata, igasugune kirjutamise töö on üsna üksildane. Klassikaline näitekirjaniku töö on ikkagi see, et sa istud üksi oma arvuti taga, aga täna oli see, kuidas nad koos hingasid, üksteise pealt ideid võtsid, minu meelest tohutult vahva," arvas Tallinna Linnateatri dramaturg Triin Sinissaar. 

Vaata saatelõiku siit.