Põrgulava

Sissepääs: Lai 23 
Istekohtade arv: kuni 182

Põrgulava tekkelugu on seotud 1990. aastal alanud Noorsooteatri suure saali ehitusega, mis aga rahastamise lõppemisel katki jäi – see kuue meetri sügavusel asuv veidra kolmnurkse kujuga betoonihõnguline konstruktsioon ehitati suure saali lavaaluseks teenindusruumiks. Kuna suurt saali ei tulnud, jäi ruum aastateks kasutult seisma, kuni 1997. aastal avastati see Adolf Šapiro lavastuse „Kolmekrossiooper“ jaoks. 

Aastate jooksul on see kujunenud Linnateatri lavastajate üheks lemmikpaigaks, kus on tulnud välja mitmed teatri kõige edukamad lavastused, näiteks Elmo Nüganeni „Kuritöö ja karistus“ ning „Karin. Indrek. Tõde ja õigus“, Adolf Šapiro „Isad ja pojad“. 

Hetkel mängitakse Põrgulaval lavastusi: 
"Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.",
"Igatsus",
"Macbeth",
"Kirsiaed",
"Põhjas",
"Kommuun".

Põrgulavale on paigaldatud silmusvõimendussüsteem, mille abil on kuulmispuudega inimestel, kes kasutavad kuuldeaparaati, võimalik teatrilavastuste sõnalisest ja muusikalisest osast oluliselt parem aru saada. Silmussüsteemi kasutamiseks on vajalik silmuseprogramm kuuldeaparaadis. Vaegkuuljad, kelle kuuldeaparaadis seda programmi ei ole, saavad lasta selle paigaldada kuulmiskeskuses. 


NB! Silmusvõimendussüsteem ei toimi Põrgulava esimeses reas. Tehnilistel põhjustel ei saa silmusvõimendussüsteemi sisse lülitada muusikalavastuste või kontsertide ajal või juhul, kui toimub lavastuse telesalvestus (neist üksikutest juhtudest teavitatakse publikut eelnevalt teatri kodulehel).