Sündmused

Sündmused RSS

Festivali teine ja kolmas päev

30. detsember 2008

Mõni hetk tagasi lõppes seekordse festivali viimasele etendusele järgnenud vestlusring. Jan Jönson oli oma "Tõelushetkedega" lõppeks ühtekokku laval kuus tundi järjest, neli sellest viibis tema kõrval ka näitleja-tõlgina Tõnn Lamp. Nüüd pannakse asjad kokku ja minnakse koju perede juurde, valmistutakse uut aastat vastu võtma ja teater on jäänud kentsakalt vaikseks.

Ka eilne päev oli ääretult toimekas: tööd alustati juba hommikul, kella kolmest hakkas esimene etendus Kanutis, sellele järgnesid teised. Küll jätkus tegevust kirjandustuppa ehitatud telestuudiosse kui kõikjale lavade taha ning heli- ja valguspultidesse. Kõik sujus hästi. Seekordsel festivalil on üldse koos olnud neli väga omanäolist väliskülalist ning idee tuua ühe festivali alla monolavastused on osutunud väga viljakandvaks, seda enam, et kõikides nähtutes on "mono" üsna nihkega olnud: Bruce Myers kohtus laval sõnatu Jeesusega, Martin Wuttke oli ise ühtaegu nii Artaud kui Hitler, Hermanise "Sonja" oli näitlejate Gundars Abolinši ja Jevgenijs Isajevsi vahel jagatud sõnatu nimirolli ja jutustava kõrvalrolli vahel ning Jan Jönsonile oponeeris Linnateatri Taevalaval vähemasti sama inertne Tõnn Lamp. Rääkimata Tallinna Linnateatri enda festivalilavastusest "Kivid sinu taskutes", kus teadupärast on Indrek Ojaril ja Argo Aadlil kahepeale lugematu hulk tegelasi kehastada.

Õhtul esines festivaliklubis Svjata Vatra ning teatri koridorid ning diele oli rõõmsaid inimesi täis. Nende hulgas ka ilmselget kergendust tundvad festivalikorraldajad ja -vabatahtlikud, sest eile õhtuks oli suurem jagu lavastusi ilma oluliste viperusteta läbi ning õhus oli tugevaid muljeid. Lõigati lahti tort, jagati tänu- ja kiidusõnu ning võeti möödunud paar päeva ülevaatlikult kokku.

Sellega lõppebki Linnateatri 2008. aasta ning näib, et kõikidel asjaosalistel on õigus täna kergendust ja rahu tunda ning end korralikult välja puhata, sest üks väga hea festival on korda saadetud. Suur aitäh tegijatele ja vaatajatele!