sajab vihma
on soe
sajab vihma
on soe
sajab vihma
sa ootad neid
ja
sa näed
kuidas nad tulevad
ja
kõik tulevad
ja
kõik
on nii
nagu
kunagi
oli

Mõni paar jääb kokku vaid mõneks aastaks, mõni paarikümneks. André ja Madeleine on elanud koos enam kui pool sajandit. Näib pea võimatu kujutada neid ette teineteiseta – neist on saanud üks. Ent kellelgi pole aja eest pääsu ning paratamatult kergitavad mõtted tulevikust üles küsimuse: mis juhtub siis, kui üks lahkub enne teist?

Florian Zeller (s 1979) on prantsuse romaani- ja näitekirjanik. Ta on hetkel üks mängitumaid autoreid kogu maailmas. Tallinna Linnateatris lavale jõudev „Mineku eel“ on segu tragöödiast ja farsist, milles autor alatihti vaatajal tooli alt tõmbab. See on labürint, kus me jahime tõde, aga niipea, kui tundub, et oleme tal sabast kinni saanud, võtab see teise vormi ja libiseb minema.

Lavastuses kasutatav muusika: aaria „O mio babbino caro“ Giacomo Puccini ooperist „Gianni Schicchi“ Anna Netrebko esituses.


Meediakaja

Hendrik Toompere lavastab Linnateatris loo mälu labürindist. ERRi kultuuriportaal, 23.10.2018
Hendrik Toompere lavastab Linnateatris loo mälu labürindist. Postimees, 23.10.2018
Florian Zelleri näidendid jõuavad ühel ajal kahe Eesti teatri lavale. "Aktuaalne kaamera", 25.10.2018
Kaks käiku Florian Zellerit õhtusöögiks. Keiu Virro. Eesti Päevaleht, 31.10.2018
Tunnike rahu - mineku eel. Pille-Riin Purje. Postimees, 31.10.2018
Beckettlikult tume, perrylikult tõhus teater. Meelis Oidsalu. Sirp, 9.11.2018

Preemiad

Andrus Vaarik - Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale meesnäitlejale 2019; Eesti Teatri Aastaauhind parimale meespeaosatäitjale 2019 
Ursula Ratasepp - Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale naisnäitlejale 2019;  Eesti Teatri Aastaauhind parimale naiskõrvalosatäitjale 2019