Uudisvoog

Uudised RSS

Teatrielamus Eesti Kunstimuuseumi näitusesaalis

16. aprill 2012
Tallinna Linnateater kutsub kõiki teatrihuvilisi Mikkeli muuseumi näitusele „Rambipalavik. Teater ja teatraalsus kunstis“.

"Teatrimaailm ja kujutav kunst on sajandeid vastastikku mõju avaldanud ja inspiratsiooni pakkunud, kuid Eesti Kunstimuuseumis on käesolev näitus esimene, mis uurib seda vastastikust sünergiat vanema Lääne-Euroopa kunsti kaudu," tutvustab näitust kuraator Kerttu Männiste. "On huvitav paigutada need kunstiteosed seotud konteksti, panna erinevad ajastud ja teatriilmingud omavahel suhtlema. Sellise kõrvutamise kaudu avardub pilt teatri- ja kunstiajaloost, aga ka laiemalt ajaloolisest sotsiaalsest tegelikkusest."

Näituse idee üheks lähtekohaks on olnud Itaalia commedia dell’arte karaktereid kujutav ofortidesari „Balli di Sfessania“ Johannes Mikkeli kogust.

Teatri ja teatraalsuse erinevaid avaldumisvorme 17.-19. sajandi Lääne-Euroopa graafikas tutvustava väljapanekuga seoses alustasid Linnateater ja Eesti Kunstimuuseum koostööprojekti, et pakkuda teatri- ja kunstisõpradele kõrgetasemelisi ja temaatiliselt haakuvaid kunstielamusi.

16. – 21. aprillil Tallinna Linnateatrit külastanute vahel loositakse välja meeleolukas kuraatoriekskursioon näitusel. „Usun, et tõelistele teatrihuvilistele pakub Mikkeli muuseumi näitus väga põnevaid uusi teadmisi selle kohta, kuidas on teatri temaatikat kunstiajaloos nähtud ning kuidas näitlejad näiteks graafikat enda tutvustamiseks maailmas ära kasutasid,“ ütles Linnateatri direktor Raivo Põldmaa. „Samuti on meil hea meel oodata kunstihuvilisi vaatama, kuidas pikkade traditsioonidega commedia dell’arte tegelased Linnateatri lavastuses 2012. aastal elustuvad.“

Nimelt saavad loosiõnne katsuda ka Mikkeli muuseumi külastajad. 16. – 30. aprillil 2012 Mikkeli muuseumit külastanute vahel loositakse välja neli 2-inimese külastust Tallinna Linnateatri commedia dell’arte’st tõukunud suvelavastusele „Scapini kelmused“ (autor Molière, lavastaja Elmo Nüganen), kus saab näha näituselgi kujutatud Scapini-tegelaskuju Tallinna vanalinnas tembutamas.

Näituse „Rambipalavik. Teater ja teatraalsus kunstis“ kohta saab täpsemalt lugeda
Eesti Kunstimuuseumi kodulehelt.


Rohkem infot:

Ruudu Raudsepp

Tallinna Linnateatri avalike suhete juht

Tel. 5346 8495