Uudisvoog

Uudised RSS

Täna avati Linnateatri festival "Talveöö unenägu"

5. detsember 2016
Täna, 5. detsembril avati Raekojas Tallinna Linnateatri festival “Talveöö unenägu 2016: Plaan B”. Teatrifestivali avasid kõnedega Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart, Tallinna Linnateatri direktor Raivo Põldmaa ja festivali kuraator Paavo Piik. Kõnedele lisaks tegid oma muusikalised etteasted Linnateatri kvartett ja festivalil osaleva välislavastuse “Näitus B” kvartett.

“Talveöö unenägu” on rahvusvaheline teatrifestival, mida Linnateater korraldab iga kahe aasta tagant alates 2000. aasta detsembrist. Festivali mõte on tuua Tallinnasse siinset teatripilti rikastavaid kaasaegseid piiritaguseid lavastusi. Tänavuse festivali programmi valis festivali kuraator ning Linnateatri dramaturg-lavastaja Paavo Piik lavastused Lätist, Leedust, Venemaalt ja Lõuna-Aafrika Vabariigist. 

“Seekordse “Talveöö unenäo” lavastusi ühendab katse asetada vaataja kellegi teise olukorda,” sõnas Paavo Piik. “Olgu need supermarketi kassapidajad, teise nahavärviga inimesed või vaesed kunstnikud. Ajal, mil me avalik ruum on kimpus sotsiaalsete teemade avamisega nii, et see ei muutuks verbaalses vägivallaks ja poriloopimiseks, vaid tekitaks mõistmist, võiks teater olla plaan B.”

 Teatrifestivali põhiprogramm koosneb neljast välislavastusest “Näitus B” (Lõuna-Aafrika Vabariik), “Märter” (Venemaa), “Head päeva!” (Leedu) ja “Riiklik arengukava” (Läti), mis kõik jõuavad huvilisteni eesti, vene ja inglise keeles. Festivali lisaprogrammi kuuluvad kohtumine välislavastuste tegijatega, ühekordne aktsioon “Kolm tavalist inimest” ning lavastus “Teisest silmapilgust”.