Uudisvoog

Uudised RSS

"Nii see on (kui teile nii näib)" auks on nüüdsest teatrimaja ees mälestuskivi

8. mai 2013
7. mail mängiti Taevalaval viimast korda Adolf Šapiro lavastust, Luigi Pirandello „Nii see on (kui teile nii näib)“. 


Vanameister Šapiro lavastused on Linnateatri jaoks alati tähenduslikud ning olulised olnud – avati ju näiteks 1997. aastal tema „Kolmekrossiooperiga“ Põrgulava. „Nii see on (kui teile nii näib)“ esietendus Taevalaval 11. novembril 2006 ja sellisena oli tänaseks tegu ühe kõige pikaealisema lavastusega Linnateatri praeguses repertuaaris. Kokku mängiti seda 95 korda.   

Lavakujunduse eest pälvis kunstnik Vladimir Anšon 2007. aastal Linnateatri kolleegipreemia.

„Nii see on (kui teile nii näib)“ on erakordne lavastus ka trupi koosseisu poolest – aja jooksul osales selles mitmeid näitlejaid nii Linnateatrist kui väljapoolt kodutruppi. Erinevatel aegadel on Lamberto Laudisi rolli mänginud Tõnis Rätsep, Roman Baskin, viimases koosseisus aga Andrus Vaarik; sinjoor Ponza rollis on olnud Elmo Nüganen ja Tõnn Lamp, sinjoor Sirelli Indrek Sammul ja Margus Tabor, peretütar Dinat aga mänginud nii Hele Kõrve, Ursula Ratassepp kui Külli Teetamm. Viimasel etendusel mängis sinjoor Ponzat Elmo Nüganen, Dinasid oli laval aga koguni kaks – nii Ursula Ratassepp kui Külli Teetamm.    

Kahjuks ei saanud viimasel etendusel kohal viibida Šapiro ise, kes on neil päevil seotud Tšehhovi lavastamisega Hiinas. Küll aga tõid lavastaja head soovid viimasele etendusele tema perekond, abikaasa Irina Kuzmina ja poeg Arseni Šapiro.


„Nii see on (kui teile nii näib)“ auks pandi viimase etenduse järel Laiale tänavale teatrimaja ette ka mälestuskivi. Loodetavasti avaneb aga peagi võimalus vaadata lavastust ETV ekraanilt – 22. aprilli etenduse salvestas Eesti Rahvusringhääling ka tele jaoks.