Uudisvoog

Uudised RSS

UUDISKIRI: Märts on ukse ees!

31. jaanuar 2017
Viimase talvekuu esimesel päeval ehk 1. veebruaril kell 11.00 tulevad müüki märtsikuu piletid.

Lavastuse "Jäneseurg" trupp. Foto: Siim Vahur

2017. aasta esimese uuslavastusena esietendub 11. veebruaril David Lindsay-Abaire'i auhinnatud näitemäng „Jäneseurg" Madis Kalmeti lavastuses. Muide, tegemist on Kalmeti 50. lavastusega! „Jäneseurg" on psühholoogiline draama oma kõige paremas tähenduses, mis vaatleb ühe perekonna teekonda leina ja süütunde ületamisel. Laval on Elisabet Reinsalu, Rain Simmul, Liis Lass, Epp Eespäev ja Mikk Jürjens. Lavastaja Madis Kalmet, kunstnik Jaanus Laagriküll, muusikaline kujundaja Peeter Konovalov (Ugala Teater) ja valguskujundaja Margus Vaigur (Endla Teater).
LOE LAVASTUSE KOHTA LÄHEMALT

Alates 18. märtsist vallutab Põrgulava „Macbeth“ – täiesti uues, retrohõnguliste 90ndate kuues. Tragöödiat on, musta komöödiat veelgi rohkem! Eesti teatri debüüdi teeb nimekas noor Soome lavastaja Antti Mikkola, dramaturgina lööb kaasa Paavo Piik. Peaosas astub üles Henrik Kalmet, lisaks veel Hele Kõrve, Kaspar Velberg, Argo Aadli, Andero Ermel, Alo Kõrve, Andrus Vaarik, Indrek Ojari, Mart Toome, Andres Raag, Maiken Schmidt, Piret Kalda, Külli Teetamm, Rasmus Ermel või Kristian Mustonen. Lavastaja Antti Mikkola, kunstnik Karmo Mende, video- ja valguskujundaja Tiiti Hynninen.
LOE LAVASTUSE KOHTA LÄHEMALT

22. aprilliks valmib Väikeses saalis veel üks uus lavastus: „Kriipsud uksepiidal“. Teate küll, need kriipsud, mis märgivad laste suuremaks kasvamist. Aga kuidas see suureks saamine siis ikkagi käib? Tegemist on Diana Leesalu ning Kaarel B. Väljamäe teise koostööga pärast monolavastust „Suur mees juba", kus astus üles Priit Pius. Nüüd on laval mõlemad vennad Piusid. Lavastaja on Diana Leesalu, kunstnik Annika Lindemann, valguskujundaja Emil Kallas ning helilooja ja muusikaline kujundaja Veiko Tubin.
LOE LAVASTUSE KOHTA LÄHEMALT


Uute kohtumisteni Linnateatris!