Uudisvoog

Uudised RSS

UUDISKIRI: Jaanuar ja veebruar käsikäes

24. november 2017
Tänase seisuga on jõuludeni jäänud täpselt kuu aega! Linnateatri järgmise müügipäevani on jäänud täpselt nädal aega ning see tähendab vaid üht: vaikselt-vaikselt hakkab saabuma ka kingituste aeg! Seoses algava jõuluhooajaga on meil Sulle üllatus!

Reedel, 1. detsembril kell 11.00 tulevad müüki Linnateatri jaanuari- JA veebruarikuu etenduste piletid. Mängukava on avalik ja nähtav SIIN.

Ent mis on Linnateatris uut kolmel talvekuul? Oodata on tervelt kahte esietendust, põnevaid lisaüritusi, näituseid, pidusid ja kõike muud toredat!

Juba kahe nädala pärast, 9. detsembril esietendub Põrgulaval Anton Tšehhovi „Kirsiaed“, lavastajaks Elmo Nüganen. Muide, lavastuse kunstnikuna teeb oma Eesti debüüdi mainekas läti kunstnik ja lavastaja Reinis Suhanovs, ühtlasi on Eestis tagasi ka lavastuse „Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.“ valguskujundaja Kevin Wyn-Jones. Lavaproovid juba käivad ning meie oleme igatahes rohkem kui põnevil!

Et saabuvale esietendusele mõnus eelhäälestus saada, hõikasime välja veel ühe ürituse! 3. detsembril kell 14.00 toimub Teatrisõprade klubis Kirsiaed. Proloog: eksklusiivne kohtumine ajaloolaste Ott Sandraku ja David Vseviovi ning lavastaja Elmo Nüganeni vahel. Vene Keisririik, Tšehhov, „Kirsiaed“, barankad ja must tee tükksuhkruga ehk tõeliselt magus suutäis kõigile Linnateatri sõpradele!

Vahetult enne esietendust, täpsemalt 7. detsembril kell 17.00 avatakse Linnateatri Panso saalis teatri- ja kostüümikunstnik Tuulikki Tolli 60. juubelile pühendatud kostüüminäitus. Kõik huvilised on oodatud näitust nautima!

13. detsembril ootame Linnateatrisse külla kõiki käsitööfänne: oma meistriteoseid müüvad vanalinna ja Linnateatri tublimad käsitöömeistrid. Olgu öeldud, et usinad päkapikud töötavad sel päeval väga lühikest aega: kella 11st 16ni. Niisiis, nobedamatele jagub kingitusi kuhjaga!

13. detsembril ootame kõiki „Köstri“ ja Andrus Kivirähki fänne Jõgeva Kultuurikeskusesse teatrisse! Muide, kui Sinu vanaema või hea sõber elab Elvas või Räpinas, siis nüüd on õige aeg teha neile armas jõulukingitus: „Köstrit“ mängitakse 10. veebruaril Elva Kultuurikeskuses ning 19. veebruaril Räpina Kultuurikeskuses!

14. detsembril kuulutatakse Linnateatris välja järjekordne Leida Rammo Linnateatri Fondi stipendiaat. Õhtu algab etendusega „Kes kardab Virginia Woolfi?“ ning jätkub hiljem toreda peoõhtuga.

Veebruar on Linnateatris sünnipäevakuu. Taaskord on kõigil võimalus valida oma lemmiknäitleja ning 13. veebruaril, Linnateatri 52. sünnipäeval, kuulutatakse taaskord välja aasta parim lavastus, parimad osatäitjad ja maja töötajad. Põnevust jagub kõvasti!

10 päeva pärast Linnateatri sünnipäeva ning päev enne Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ehk 23. veebruaril on aeg jällegi esietenduse käes: Väikeses saalis jõuab lavale August Strindbergi „Preili Julie“, mille lavastab Laura Jaanhold (Endla Teater). Kiirematel on võimalik osta pileteid juba ka esimestele etendustele!

Huhh, vist said kõik tähtsad sündmused üles loetud. Eks jõuluajal ole ikka tegemisi palju – ära siis ühest kohast teise jooksmisega üle pinguta, vaid leia ka mõni hetk iseendale. Me loodame Sind peagi teatris kohata – kui mitte detsembris, siis vähemasti uuel aastal!

Ikka Sinu
Linnateater