Uudisvoog

Uudised RSS

Oktoobrikuu mängukava ja piletimüük

29. august 2014
1. septembril, koolimineku-päeval, tulevad Piletilevi võrgustikus ja Linnateatri kassas müüki oktoobrikuu etenduste piletid.  

Oktoobris tuleb välja selle hooaja esimene esietendus, John Steinbecki „Hiirtest ja inimestest“ Ugala teatri noorelt näitlejalt ja lavastajalt Vallo Kirsilt, kellele see on esimene töö Linnateatris. Koos dramaturg Tõnis Parksepaga jätkab Vallo Kirs väärt tekstide mõtestamist teatris (viimati Tammsaare „Vanad ja noored“ ja Dostojevski „Idioot“). 1930ndatel, suure majanduskriisi aegu kirjutatud ja Ameerikas aset leidvas loos saabuvad rantšosse tööle kaks sõpra, kellel on üks unistus – natuke raha koguda ja omaette elama asuda. Steinbecki väike rantšo on maailma minimudel, kus pannakse proovile need asjad, mida saab muuta, need asjad, mida ei saa muuta, ja me oskus nende vahel vahet teha. Mängivad Indrek Ojari, Mikk Jürjens, Aleksander Eelmaa, Alo Kõrve, Mart Toome, Kaspar Velberg, Henrik Kalmet, Märt Pius ja Maiken Schmidt. Lavastuse kunstnik on Jaanus Laagriküll, valguskunstnik Emil Kallas, muusikaline kujundaja Loore Martma. 

Lisaks uuele Hobuveski-lavastusele saab näha pea kogu Linnateatri senist repertuaari meie erinevates saalides. Sügise ja kooli alguskuude puhul on mängukavas ka kirjandusklassika – lugu Mauruse koolist ehk Tammsaare/Nüganeni „Tõde ja õigus. Teine osa“ ning Priit Võigemasti versioon „Hamletist“. NB! Alates oktoobri etendustest kehtib „Hamletile“ ka sooduspilet (üli)õpilasele, õpetajale ja pensionärile!  

Kel veel nägemata noore Tšehhovi nägemus meeste ja naiste vahelistest suhetest Elmo Nüganeni tõlgenduses, siis oktoobris tuleb see võimalus taas  - „Maailmale nähtamatud pisarad“  on Salme Kultuurikeskuses 8. ja 9. oktoobril.   
 
22. oktoobril toimub Linnateatris kaks eriüritust. Kell 18 Taevalaval toimuv „Karla“ on laulukava Noorsooteatri omaaegse lavastaja Kaarel Kilveti mälestuseks, millega näitlejad Peeter Kaljumäe, Kaili Närep ja Meelis Sarv koos muusikute Olavi Kõrre, Andrus Haugase ja Raer Saarega meenutavad Kaarel Kilvetit ning tema näitleja- ja muusikuteed. Piletid  on juba praegu müügil Piletilevis.  

22. oktoobril kell 19 alustab Hobuveskis ka kohtumisõhtute sari Linnateatri näitlejatega, „Kontakt“. Esimesteks külalisteks on Evelin Võigemast ja Hele Kõrve, õhtut juhivad Henrik Kalmet ja Veiko Tubin.  NB! Selle sündmuse piletid tulevad aga erandkorras müüki 1. oktoobril nii Piletilevis kui Linnateatri kassas.  

Vaata lähemalt mängukava.