Uudisvoog

Uudised RSS

23. aprillil esietendub Globe’is maailmareisile siirduv „Hamlet“

23. aprill 2014
Neil päevil möödub meie kultuuriruumi legendaarseima näitekirjaniku William Shakespeare’i sünnist 450 aastat. Homme, 23. aprillil esietendub Shakespeare’i koduteatris Globe’is „Hamleti“ lavaversioon, mis suundub kaks aastat kestvale ülemaailmsele turneele.

Londoni Globe’is antakse kolm etendust, misjärel stardib trupp ümbermaailmareisile, mille jooksul plaanitakse mängida seda William Shakespeare’i kuulsaimat näidendit 205 riigis. Etenduskordi tuleb aga oluliselt enam, sest paljudes riikides antakse mitu etendust. Ka Eestis annab Globe kaks etendust  - 16. mail Tallinnas, Linnateatri Lavaaugus, ning 17. mail Tartus, Vanemuise suures majas.

Näitlejad rändavad spetsiaalselt ringreisi jaoks valminud lavastusega läbi seitsme maailmajao ja nii nagu Globe’i näitlejad 400 aasta eest, võetakse kaasa kõik see, mida etenduse andmiseks vaja läheb. Trupp on võimeline mängima kõikjal - nii suurtes teatrimajades kui ka külaväljakutel. Ringreisi lõpuks, kui läbitud on enam kui 150 000 kilomeetrit, plaanib trupp jõuda Taani. Viimane „Hamleti“ etendus  on kavas anda prints Hamleti sünnimaal Taanis aprillis 2016 , mil möödub William Shakespeare’i surmast 400 aastat.

Globe’i lavastused on Elizabethi-ajale omaselt vahetud, õhulised, vaimukad ja plastilised ning ka „Hamlet“ annab publikule võimaluse teha rännaku ajas tagasi.

Näitetrupp jõuab Tallinnasse 16. mail Moskvast ning selleks ajaks on neil selja taga ligi 9000 kilomeetrit teatrirännakut. Tartust suundub Globe´i seltskond edasi Lätti ja Leetu.

„Hamleti“ lavastajateks on Globe’i kunstiline juht Dominic Dromgoole ning Bill Buckhearst, kunstnik Jonathan Fensom, mängivad Keith Bartlett, John Dougall, Ladi Emeruwa, Phoebe Fildes, Miranda Foster, Naeem Hayat, Beruce Khan, Tom Lawrence, Jennifer Leong, Rawiri Paratene, Matthew Romain ja Amanda Wilkin.