Meediakaja

Meediakaja RSS

ETV saade "Hommik Anuga": "Hele Kõrve avaldas debüütplaadi: pärast laste sündi on minu hääleulatus läinud laiemaks"

12. oktoober 2015
 Näitleja ja lauljatar Hele Kõrve andis välja oma debüütalbumi "Eluhõiked". Kõrve, kes on 18 aastat tagasi osalenud laulukonkursil "Kaks takti ette", tunnistas, et selle ajaga on tema hääl muutunud. "Pärast laste sündi on toimunud teatud mõttes muutus. Hääleulatus on läinud laiemaks, on tulnud madalamad toonid juurde ja ülemistesse nootidesse on tulnud ka tugevust," selgitas Kõrve ETV saates "Hommik Anuga". 

Mõte, et anda välja Kõrve debüütplaat, sündis Maian Kärmasel, kes pakkus selle idee välja kuus aastat tagasi. "Ma olin oma esimese lapsega kodus, ta oli kuuekuune ja sellel hetkel ma kohe härjal sarvist ei haaranud," rääkis Kõrve, miks plaat alles nüüd välja tuli.
Kõrve kiitis, et Maian on osanud lugusid kirjutades vajutada õigetele nuppudele, sest plaadil kõlavad lood puudutavad Kõrvet ennast sügavalt. Naine lisas, et plaadil kuuleb laule armumisest, haigetsaamisest ja elust üldse. 
 
Kõrve, kes on üht oma singlit ka Vikerraadiost kuulnud, tõdes, et suhtub enda muusikasse kriitikameelega. "Meil oli lavakunstikoolis esimene erialatund ja kursuse juhendaja Elmo Nüganen kirjutas erialapäevikud, kuhu olid sisse kirjutatud järgmised read: "Jätkugu teil julgust olla rahulolematu, see on kunstniku kaitserüü.". See on meil kuidagi emapiimaga kaasa antud, see rahulolematus ja enesekriitika," arvas Kõrve. 

Vaata täispikkuses saatelõiku siit