Meediakaja

Meediakaja RSS

ETV kultuuriuudised: Linnateatris esietendub Alo Kõrve esimene lavastajatöö

14. detsember 2013
ETV Aktuaalse kaamera uudistesaade käis külas Alo Kõrve esimese lavastuse "Neli aastaaega" peaproovis. Vaata uudise videolõiku siit

Lavastus räägib kahest noorest inimesest, Adamist ja Beatrice'ist, kes sisenevad mahajäetud majja ja veedavad seal aasta, vahendas "Aktuaalne kaamera." 

Aastaaegade vaheldudes muutuvad ka Adami ja Beatrice'i suhted. 

Lavastuses mängivad olulist rolli valgus ja kostüümid. Näiteks Adami ja Beatrice'i suhte alguses on suvi ja nende riided on sellele aastaajale omaselt kuldsetes toonides. 
Lavastaja Alo Kõrve sõnul on etenduse märksõnadeks usu kaotamine ja lootuse võitmine.  

"Elus on selliseid hetki, kui kaotatakse usk millegi või kellegi vastu ja siis kuidas see jälle leida, kuidas see kätte saada. Ma arvan sellest võiks see lavastus rääkida," ütles Kõrve. 
Beatrice'i mängiva Evelin Võigemasti sõnul on Adam elujaatav ja mänguline. 

"Adam on autoriteet romantilise luule alal, ta on väga mänguline, hästi elujaatav, tal on suur elutahe ja ta on osav väga, väga paljudes asjades," rääkis Võigemast. 

"Eks ta on selline kriisis naine, aga seal kriisi all on üks väga sügav naine. See mees püüab siis aru saada sellest naisest ja temani jõuda. Sellel naisel on hästi palju kihte," selgitas Adami osatäitja Argo Aadli.