Sündmused

Sündmused RSS

Nähtamatud inimesed tegutsevad Vargamäe suure suveprojekti nimel

14. mai 2008

Teatris on suur hulk nähtamatuid inimesi, kes kunagi lavale ei astu, kuid ilma kelleta ei sünni üksi lavastus. Suur suvesündmus „Tagasi Vargamäele“ ammugi mitte. Nemad toimetavavad oma vaiksel viisil päeval ja ööl ning valmistavad hetkel ette suurt suve, et publikul oleks mida vaadata, kus istuda ja teavet selle kohta, kuhu nad tulevad, kus süüa-juua ja parkida saab jne jne. Nüüd asuvad prožektirivihku nemad.


7. aprillil läks Linnateatrist teele Vargamäe põldude ja väljade suunas lavastuse „Tõde ja õigus. Teine osa“ dekoratsioon. See maabub 6 kilomeetrit eemal Kukenoosi viljakuivatis, kus on õpetaja Mauruse ja tema poiste sellesuvine koolimaja. Kunstnik Iir Hermeliini kujunduse järgi hakatakse püstitama klassiruumi seintest, tahvlitest, toolidest ja klapiga laudadest, gloobused ja tähtsate kirjanike büstid leiavad ka õigel ajal oma õige koha. Viljakuivati taharuumidesse sisustatakse näitlejate ruumid, kes saavad õigel ajal klass-viljakuivatisse söösta ja oma olemuse ja häälega õpilasteks-õpetajatekse kehastuda, et Mauruse kooli illusiooni luua.


29. aprillil viidi Vargamäele hulk Lavaaugu poodiume pealavameister Jaak Kaljuranna juhtimisel, mis lähevad „Tõde ja õigus. Teine osa“ ning  uuslavastuse „Wargamäe Wabariik“ tarvis põllu peale publiku istumisalusteks. Lavaauk on hetkel tribüünitu ja lage.Mai esimesel nädalal sai Teatrisõprade klubist kostüümiladu. Sinna asetati rippuma mantleid ja kampsikuid, kofte, sineleid, jakke, pluuse, kleidikesi ja kõike mõeldavat, mida selga panna. Riided toodi kohale Suur-Sõjamäe laost, Aida tänava laost ning veidi ka Draamateatrist.


Kunstnik Kustav-Agu Püüman ja kostüümiala juhataja Hilje Berg leidsid kostüümidele sobivad riputuskohad. Nüüd ootavad nad vargamäelastele selga passitamist.


Administraatorid teenindusjuhi Ly Mälteri eestvõtmisel tegelevad infopunkti sisustamisega ja kõikide publiku potentsiaalsete soovide-vajaduste mõistatamisega. Sääsetõrjele ja puugipeletusvahendile on ka mõeldud.


Sellised ettevalmistused tekitavad Laia tänava teatrimajades vaikset elevus. Suurt suveprojekti juhib mehiselt Sirli Bergström.“Jube palju vastutust“ – nendivad kõrvaltvaatajad.