Sündmused

Sündmused RSS

Kuldse Maski lasteetendused Taevalaval

6. oktoober 2011

Kuldne Mask Eestis

Eriprogramm lastele. Soovitatav lastele alates 7. eluaastast.

Rudyard Kipling

Kass, kes kõndis omapead

RAMT, Moskva

„Kuldse Maski 2011“ preemia nominent – sõnateatri parima väikevormi eest

Lavastaja Sigrid Strem-Reibo, kunstnik Maria Utrobina

Kui mustas toas kustub valgus, ärge unustage sisse lülitada... kujutlusvõimet! Ja siis hakkab mängima uutes eredates värvides Rudyard Kiplingi tuntud lugu kassist, kes kõndis omapead.

Kaltsutekk, paar nööri ja laternad – ja teie silme all sünnib „mitte millestki“ värve ja helisid täis etendus. Samamoodi „mitte millestki“ tekivad koobas, nui, lõhnav hein, lõke ja lambakoot... Ja juba kumab Metsik Mets näitlejate häältest ja seal hulguvad ringi Metsik Koer, Metsik Hobune, Metsik Lehm ja muidugi ka Metsik Kass. Ja teie olete valmis ime sünniks, teid haaratakse kaasa sellesse ebatavaliste muutumistega loosse!

Etendused toimuvad 12. novembril kell 14.00 ja 18.00 Tallinna Linnateatri Taevalaval, kestus 1 tund ja 20 minutit.

A. N. Afanasjev

Kartmatu isand

RAMT, Moskva

„Kuldse Maski 2011“ preemia nominent – sõnateatri parima väikevormi eest

Pälvinud Preemiate Direktsiooni Eriauhinna ja Ülevenemaalise lasteteatri festivali „Arlekiin“ preemia

Lavastaja Marfa Gorvits (Nazarova), kunstnik Jevgenia Panfilova

Vene rahvamuinasjutt „Kartmatu isand“ on õigusega „vene Grimmiks“ nimetatud jutuvestja Aleksandr Afanasjevi ümberjutustuses tark ja naiivne, hirmus ja naljakas. Nagu teada, räägiti Venemaal taluperede lastele juba varases eas õudusjutte. Nii on seegi lugu tõeliselt rahvalik, siin ei tunta hirmu mitte kellegi ees. Selles loos elavad kuradid ja nõiad, tsaarid ja röövlid, ja loomulikult kartmatu isand. Kuigi hirmu sai see isand tunda küll!

Etendused toimuvad 13. novembril kell 14.00 ja 18.00 Tallinna Linnateatri Taevalaval, kestus 1 tund.Festivali Kuldne Mask lasteetendused "Kass, kes kõndis omapead" ja "Kartmatu isand" Taevalaval.