Sündmused

Sündmused RSS

Kuidas sai laupäeval Mart Saart ja head kultuuri

3. veebruar 2009

Hüpassaare hüvanguksLaupäeval kell kolm kostus Linnateatri Teatrisõprade klubist linnulaul ning algas koosviibimine pealkirjaga "Hüpassaare hüvanguks". Pisikesse klubiruumi mahtus koos kõigi osatäitjate ja pealtvaatajatega täpselt 101 inimest. Nagu Riigikoguski. Ainult selle vahega, et kõik olid kohal ja rohkem poleks mahtunudki.
Muusikateadlane Tiia Järg rääkis tunni aja jooksul Mart Saarest, Eestist ja kultuurist. Oli väga sisutihe ja mõtlemapanev loeng. Siis oli järg käes meie külalisel, heliloojal Ester Mägil. Tiia Järgiga koos räägiti Mart Saarest ja muusikast. Eakas helilooja tegi nii mõnelegi nooremale inimesele silmad ette.

Pärast vaheaega kuulasime Saare muusikat ja tekste Linnateatri näitlejate esitluses. Vaatasime suurel ekraanil fotosid ka. Kokku sai kultuuri ja teadmisi ligi kolme tunni jagu. Ja annetusi täpselt 6000 krooni. Suur tänu kõigile! See läheb Hüpassaare Mart Saare majamuuseumi toetuseks.

Jääme ootama järgmist Teatrisõprade klubi üritust. Hoidke silmad ja kõrvad lahti, sest et publikut mahub sinna üsna vähe. Need kes käinud, ei kahetse.
[caption id="attachment_80" align="alignleft" width="300" caption="Tiia Järg ja Ester Mägi"]Tiia Järg ja Ester Mägi[/caption]