Sündmused

Sündmused RSS

Kuidas me Kadriorus jalutamas käisime ja mis sellest kõigest välja tuli ehk "Ma armastasin sakslast"

27. november 2009

See juhtus nii, et korraga tuli idee - nüüd on veel viimaseid päevi lehed Kadriorus puude küljes ja lavastuse "Ma armastasin sakslast" visuaalse poole saaks ära teha. Kaks päeva kulus kostüümidele ning läbirääkimistele ja ühel oktoobri lõpupoole esmaspäeval, kui väljas oli vaid paar soojakraadi, sõitsime Kadriorgu. Kaasas kolm videokaamerat ja mitmeid fotoaparaate (õnneks ka üks professionaalne fotograaf). Enne näitlejate saabumist käisme pargi läbi, et leida ideaalset võttepaika. Tähtis oli see, et kaadrisse ei satuks tänapäevaseid objekte ning mulje jääks, nagu pargis oleks ikka aasta 1934. Hetk oli muidugi jumalik, kuna puud langetasid oma viimaseid lehti ja päike paitas kuldset sügisilma. Kõige toredama koha leidsime otse presidendi lossi kõrval, paremal pool lossi, kus oli vanaaegse moega allee. Seal oli ilus Oskaril ning Erikal jalutada.

Näitlejate buss jõudis kohale. Ilmastikule mittevastavalt (pildi järgi võib arvata, et tegemist on septembrisügisega) riietatult, kaasas termostega tee, kostüümikunstnik, grimm ja graafiline disainer. Panime kaamerad käima ning fotoaparaadid klõpsuma. Kuna lavastuses on kaks koosseisu, sai pilte ja videot tehtud nii Priidu ja Külliga kui ka Tõnni ning Ursulaga. Seekord juhtus nii, et videopilti sai rohkem Ursulat ja Tõnni, kuid täheleüanelik vaataja näeb teises pooles tagaplaanil jalutamas teist armunud paari. Need on Külli ja Priit. Külm oli küll, kaadriski on näha, kuidas armunutel suust auru tuleb. Lõpuks saime vajaliku materjali kätte ning sõitsime teatrisse tagasi.

Nüüd sai veel Jaak Jürissoni poolt kirjutatud muusika ning monteerisime videomaterjali kokku. Lisasime veidi säravat ajastu hõngu pildiefekti näol ja tulemus on siin postituse lõpus nähtav. Varsti näeb ka seda, milliseid kaadreid tabas fotograaf. Seniks, ilusat vaatamist.
(Videot näeb suuremalt klikates siia viitele)