Sündmused

Sündmused RSS

Kevad, piletid, esimene proov ja kolimine. Kõik läbisegi ehk ettevalmistused suveks jätkuvad

22. aprill 2008

Kevad hakkab täie hooga võimust võtma ning laseb oma lõhna Eestimaa pinnale tungida. Käisime väiksema seltskonnaga eelmisel nädalal uuesti Vargamäel (nüüd sõidab teatribuss sinna juba kaks korda nädalas, on erinevaid asjaajamisi) ning panime paika selle, kus magavad näitlejad ja kus söövad teatritegijad (katsetasime ka interneti levi). Inimesi saab suvel olema palju ja nõnda tuleb magamiskohti juurde tekidata. Lisaks majale saab maja kõrval olema ka niinimetatud “järelhaagiste puiestee”. Vagun-suveelamud.
Nädalapäevad tagasi läksid müüki suve piletid. Suur tänu kõikidele teatrisõpradele, sest et paari esimese tunniga oli 10 000 piletit otsas ning enamus etendusi välja müüdud. Kas on tõesti nii, et eesti inimene januneb nõndavõrd teatri järele? (Müüdud sai kolm korda rohkem pileteid, kui tavaetendustele). Igaljuhul saab meil suvel olema tore. Ja vastastikku. Sest et teatri tegemine annab teatritegijale sama palju kui teatri vaatamine teatrivaatajalegi.
Reedel oli esimene proov “Wargamäe Wabariigiga”. Kohal oli nii kunstnik Pille Jänes, dramaturg Urmas Lennuk kui ka väike filmigrupp. Nimelt on oodata kogu “Tagasi Vargamäele” suvest dokumentaalfilmi ja kaamerad jälitavad meid pidevalt. Lisaks neile oli kohal ka loomulikult lavastaja Elmo Nüganen ja osa näitetrupist. Loeti dramatiseeringu hetkel valmisolevat varianti, arutati lavakujunduse üle ning tehti järeldusi. Loomulikult ei ole tekst veel päris valmis ja muutub proovide käigus.
Lisaks kõigele sai reede hommikul ka esimesed lavakujundused Põrgulavalt välja tõstetud. Suur haagis laaditi täis ning “Tõde ja õigus. Teine osa” dekoratsioon alustas oma teekonda Albu poole. Kukenoosi rehes oli eelmisel nädalal juba põrand peaagu valmis ning lõpetati elektritöid. Nüüd asuvad lavapoisid lavasid üles ehitama. Tööd on palju ning igal rindel, aga kõik ikka teatrivaatja huvides.
Nii et järgmiste teadeteni. Ja suveootuses muidugi.