Sündmused

Sündmused RSS

Esitleme plaati “Valter Ojakäär. Laulud”

11. detsember 2009

Valter Ojakääru heliloomingut laulavad Linnateatri näitlejad Hele Kõrve, Evelin Pang, Indrek Ojari, Mart Toome, Veiko Tubin, Andero Ermel ja Aleksander Eelmaa koos Estonian Dream Big Bandiga ja Tallinna Kammerorkestriga.
Plaadil on nii vanameistri tuntumat kui ka tundmatumat loomingut. “Tihemetsa Tiina”, “Olematu laul”, “See pole see” jne.

Kõiki huvilisi kutsume kolmapäeval, 16. detsembril kell 14.00 Linnateatri Teatrisõprade klubisse (Lai 23). Kohale oleme kutsunud Valter Ojakääru pajatama ning plaadilt tuleb ettekandele väikene valik lugusid. Klaveri tagant toetab lauljaid Jaak Jürisson. Loomulikult saab ürituselt soetada endale värske plaadi (poehinnast odavamalt, muide).

Miks seekord just Ojakääru lood, vastab Linnateatri muusikala juhataja ja plaadi produtsent Riina Roose:
“Valter Ojakääruga on selline lugu, et tavaliselt räägib tema alati teistest. Ta on kirjutanud 3 paksu raamatut Eesti levimuusika ajaloost ning neljas on pooleli. Ta on nii kõneldes kui kirjutades harinud tuhandeid eestlasi levi- ja džässmuusika vallas. Aga tema enda looming on sageli tahaplaanile jäänud või ei teata mõne populaarse loo puhul autoriks Ojakääru pakkuda. Mõni aeg tagasi kalendrisse vaadates (märts 2008) selgus, et Valter Ojakäärul on tulemas 85. sünnipäev!!! See inspireeris/käivitas ka Jüri Leitenit ja koostöös Tallinna Filharmooniaga sai kokku pandud kontserditäis laule. Sealt oli järgmine loogiline samm õppida veel selgeks mõned Valteri laulud ja salvestada need plaadile. Nii ta läks… "

Kuula, mis laule plaadil on:

16. detsembril esitleme plaati, kus laulavad Linnateatri näitlejad.