Sündmused

Sündmused RSS

Esimene talveöö seekordsel festivalil

29. detsember 2008

Seekordne Talveöö festival on nüüd saanud väärika alguse. Ettevalmistustöid alustati juba jõulupühadel, festivalile eelnev päev möödus külalisi vastu võttes, proove tehes, lavasid üles seades ja kontrollides, kas kõik ikka toimib.

Toimis küll! Esimese festivalipäeva jooksul on valminud juba ka ülevaatlik video, mis annab aimu, mis kõik sellesse päeva mahtus. Sõbralikul festivaliavamisel kell 12 Tallinna Raekojas ulatati väliskülalistele teatri poolt kingitused ja peeti kõnesid ning noored meesnäitlejad esitasid Kunileiu-Koidula laulu "Sind surmani". Seejärel siirdusid kõik juba nendesse teatrimajadesse üle Tallinna, kus kellelgi proov oli. Oli ilus päikseline päev, kuigi saalides askeldades seda küll kuigivõrd näha polnud. Kell 16:30 hakkas paralleelselt kaks etendust - NO-s Brooki "Suurinkvisiitor" ja Kanuti gildis Wuttke "Artaud meenutab Adolf Hitlerit ja Romanische Caféd". Kummaltki etenduselt tulnud publik väljendas hiljem rahulolu, sama käis ka õhtuste etenduste kohta: Jan Jönson meie oma Taevalaval ja Hermanise "Sonja" Nukuteatris. Kuigi festival oli justkui üle terve linna laiali, koondus see lõpuks ikkagi Linnateatrisse, kus erinevate etenduste publik ja tegijad kohtusid "Vägilaste" kontserdil ja võisid arvamusi ning mõtteid vahetada. Ega askeldamine ka siis veel lõppenud - kirjandustoas monteeriti videot, Jan Jönsoni etendus alles lõppes ja Lavakunstikooli tudengid, kel seisab homme juba kell 12 ees õpikoda Bruce Myersiga, on kodus ja loevad ettevalmistavaid tekste läbi.

"Vägilased" tulid mõni hetk tagasi lavalt maha ning meiegi siin mõtleme, et tuleks enne homset tegudepäeva pisut puhata.