Sündmused

Sündmused RSS

Esimene lugemine: Piret Jaaks, "Näha roosat elevanti"

29. november 2011

“Näha roosat elevanti” loevad Erki Aule juhatusel Indrek Ojari (Tallinna Linnateater), Külli Reinumägi (Oma Lava) ja Kersti Tombak.

“Näha roosat elevanti” tutvustuseks kirjutab 2011. aasta näidendivõistluse võistlust korraldanud Eesti Teatri Agentuur järgmist: “Levi ja Simona elavad “Roosas elevandis”. Arhitektuuriline kurioosum, ütlevad selle kohta need, kes näevad. Levi ja Simona elavad koos – veidrus seegi. Aga elatakse, kakeldakse porijälgede pärast kallil vaibal, narkoosidega kustunud mälestuste üle, lapse üle, keda ei saada. Katriin saaks. Ja saabki. Ometigi on see lugu kaugel olmerealismist, hõljudes kujutluse, ideaalide ja varjatud tegelikkuse kohal, luues mänguliselt painava maailma. Tõelisusel on “Roosas elevandis” teistsugused reeglid – omamoodi kurioossed needki.”

Näidendi autor Piret Jaaks on kirjanik, ajakirjanik ja suhtekorraldaja, kes on õppinud Tartu Ülikoolis teatriteadust, meediat ja kommunikatsiooni ning läbinud loovkirjutamise kursuse Drakadeemias. Oma näidendiga “Näha roosat elevanti” pälvis Jaaks Eesti Teatri Agentuuri 2011 aasta näidendivõistluse I preemia. Võistluse žürii leidis, et tegu on elegantse looga inimese identiteedist, mis meenutab tuntud Taani režissööri Lars von Trieri filme.

Esimene lugemine toimub 2. detsembril kell 18 Linnateatri Teatrisõprade klubis (Lai 23). Pääsmed hinnaga 2 eurot müügil enne sündmuse algust teatri kassas. 2. detsembril toimub Teatrisõprade klubis 2011. aasta näidendivõistluse võidutöö “Näha roosat elevanti” esimene lugemine. Ühe tänapäevase kooselu kaudu inimese identiteedist jutustava loo autor on Drakadeemia õpilane Piret Jaaks. Lugemine toimub koostöös Drakadeemia Erakooliga.