Sündmused

Sündmused RSS

Esimene festivalipäev täis lavaehitus, televisiooni pilootprojekti, fotografeerimist ja oivalisi lõunaid

27. detsember 2006

Õhtust. Esimene festivalipäev on möödas. Kuidas möödus, saate vaadata nii fotogalerii alt kui ka jälgida festivali televisiooni.

Hommikul kell 10 kogunes festivali klubis kogu meeskond. Kunstiline juht Jaanus (Rohumaa) jagas kõigile oma kätega korjatud mandariini ning vabatahtlikud truppide saatjad said juhtnööre. Esimene päev kulus peamiselt lavaehitustele. Lavamehed tassisid Hobuveskisse liiva ja all Põrgusaalis ehitati Venemaa teatritrupi dekoratsioone. Veidi probleeme tekkis piiril ghanalastega, aga see sai ka korda aetud. Hetkel veel peaksid Tallinna Lennujaama naasma jaapanlased. Homme tulevad iirlased ning siis on kõik kohal. Festivalikülalised ööbivad kesklinnalähedases hotellis - sealt on hea rahulik tööle jalutada.

Toimetab kogu maja. Avalöök anti festivali klubile, kus täna musitseerisid Kikas ja Raag. Melu käib siiani ja viimased vaprad tinistavad all teatri baaris kitarri.  Buss sõidab teatri ja hotelli vahet. Aafriklased võtsid liiga vähe riideid kaasa ja pidi teatrist kõvasti kasukaid ning vanu jopesid laenama. (Ja ometi seletasime neile, et siin on soe - meie käime lausa hõlmad lahti).

Homme kell 12 saab festival ka ametliku avalöögi Tallinna Raekojas ja eks siis edasi. Tulge teatrisse. Aafriklaste etendusele on veel mõned piletid saada!