Teadmiseks lavastuse "Miljoni vaade" publikule

Eesti Etendusasutuste Liidu ja Eesti teatrite koostöös on sündinud teatrisari „Sajandi lugu“, mille raames kakskümmend kaks teatrit toovad üheskoos vaatajate ette Eesti Vabariigi arengutee läbi viimase saja aasta. Igal kuul sünnib lavastus, mis käsitleb üht aastakümmet. Sari algas augustis 2017 ja viimane lavastus esietendub juulis 2018. Ühiselt tulevad kõik teatrid kokku 2018. aasta septembris Tartus, kus Draamafestivali ajal toimub „Sajandi loo“ lavastuste etendusmaraton.

Tallinna Linnateatri ja Vana Baskini Teatri koostöölavastus viib vaataja kiirevoolulisse ajavahemikku 2000—2010. Algas uus aastatuhat, Eesti liitus NATO ja Euroopa Liiduga, võitis Eurovisiooni, elas üle pronksiöö ja majanduskriisi, valmistus euro tulekuks … Ühtlasi oli see aeg, mida muuhulgas iseloomustasid mitmed ambitsioonikad kinnisvaraafäärid. Ka Paavo Piigi näidendi tegevus keerleb ümber kinnisvara, ennekõike on see aga lugu peresuhetest, tõelisest ja teeseldud lähedusest ning sellest, mis tunne on olla vana inimene Eesti Vabariigis.


Lavastuses kasutatud muusika: katkendid Pjotr Tšaikovski balletist "Pähklipureja"  ja Sergei Prokofjevi balletist "Romeo ja Julia"; Troy Seals ja Eddie Sester, "Seitse valget kivist inglit"; Tõnu Trubetsky ja Allan Vainola, "Pille-Riin"; Joe Dassin, "Et si tu n'existais pas..."


Lisalugemist

Lavastuse mängupaiga Toom-Kooli 9 tutvustus

Meediakaja

Sada aastat mälestuste majas. Pille-Riin Purje. Postimees, 8.06.2018
Prügikast 4 ehk Miljoni vaade. Madis Kolk. Sirp, 8.06.2018

Küüned taha vanahärrade varale! Keiu Virro. Eesti Päevaleht, 7.06.2018
Egon Nuter: "Minu miljonivaate ehk mereäärse maatüki omastas merikotkas." Õhtuleht, 5.06.2018

Teatrivaht. "Miljoni vaade" ja "Metsa forte". Vikerraadio, 3.06.2018

Linnateater ja Vana Baskini Teater toovad publikuni hämarad kinnisvaratehingud. "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudised, 25.05.2018
Teatrisari "Sajandi lugu" jätkab 21. sajandi esimese kümnendiga. Delfi, 21.05.2018